Уляну Супрун підозрюють у наявності подвійного громадянства

397

Більше двох років тому, 10 липня 2015 року, Президент України Петро Порошенко підписав укази про прийняття до громадянства України громадян США — подружжя Уляну та Марка Супрунів. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про громадянство України» особа в разі набуття громадянства України протягом двох років зобов’язана припинити громадянство (підданство) іншої держави або громадянства (підданства) інших держав.

За ці 2 роки Уляна Супрун із медика-волонтера «виросла» до головного реформатора системи охорони здоров’я України, обійняла посаду виконувачки обов’язків Міністра охорони здоров’я. Інформації про те, відмовилася чи не відмовилася в. о. Міністра від американського громадянства, немає. Тобто, якщо вона цього не зробила, то зараз керівник МОЗ свідомо порушує українські закони, оскільки згідно із Конс-титуцією подвійне громадянство в Україні заборонене, на відміну від низки країн, де допускають таку можливість, — США, Австралії, Бангладешу, Бельгії, Бразилії, В’єтнаму, Канади, Колумбії, Домініканської Республіки, Сальвадору, Фінляндії, Греції, Угорщини, Ісландії, Ірану, Іраку, Ірландії, Ізраїлю, Італії, Йорданії, Латвії, Лівану, Литви, Македонії, Мальти, Мексики, Чорногорії, Нової Зеландії, Сербії, Швеції, Сирії, Великої Британії та Кіпру.

Це питання вже зацікавило деяких народних обранців. Зокрема 3 серпня 2017 року нардепи Ігор Шурма та Олексій Білий звернулися до Голови державної міграційної служби Максима Соколюка з проханням перевірити, чи виконала в. о. Міністра охорони здоров’я У. Супрун вимоги Закону в частині припинення громадянства іншої держави. У той самий день у відповідь на інформаційний запит прес-служба МОЗ повідомила: «В. о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун є громадянкою України, має український паспорт, у тому числі для виїзду за кордон. Усі дії в контексті громадянства України було вчинено у суворій відповідності до чинного законодавства України». Жодного слова про те, чи відмовилася в. о. Міністра від американського громадянства, у відповіді офіційного відомства немає.

Потенційна наявність в Уляни Супрун подвійного громадянства ставить під сумніви не лише її репутацію, а й реформи, які вона запроваджує. Адже, порушуючи закони, нереально побудувати демократичну правову державу.

За матеріалами ІА «Укрінформ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я