Українські вчені першими навчились прогнозувати тяжкість перебігу COVID-19 за простим аналізом крові

652

В Україні дослідники вперше в світі змогли довести зв’язок між рівнем позаклітинної ДНК у крові та тяжкістю перебігу коронавірусної інфекції. Такий критерій вкрай важливий для лікарів, щоб прогнозувати, як буде розвиватися захворювання у конкретної людини, сповістив завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені Богомольця НАН України Віктор Досенко під час інтерв’ю прес-службі НАН.

Він наголосив, що наразі лікарям важко прогнозувати, як буде розвиватися коронавірусна інфекція у кожного хворого. Зокрема, незрозуміло, чому одна людина одужує за 7-10 днів, а інша – може потребувати кисневої підтримки.

Віктор Досенко
Доктор медичних наук, професор Віктор Досенко поряд із рідним Інститутом фізіології імені О.О. Богомольця НАН України (фото «Української правди»)

Пан Досенко наголосив, що медикам важливо знати певний критерій.

«Мені приємно повідомити: ми припустили, що саме рівень позаклітинної ДНК і є прогностичним критерієм (чим вищий він, то гірше прогноз), і довели це, до речі, першими в світі», – зауважив науковець

Представник НАН додав, що коли госпіталізували хворих у різному стані, у них брали аналіз крові для визначення рівня позаклітинної ДНК. І днями вже отримали остаточні результати. Досенко також сказав, що визначивши рівень позаклітинної ДНК в крові, вже в перший день зараження можна спрогнозувати, наскільки тяжким буде перебіг коронавірусу та які медикаменти слід призначати.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я