Українська система охорони здоров`я знову виявилася неготовою до ковідної хвилі?

706

Нещодавно світ «відзначив» річницю пандемії COVID-19. Проте, зараз ситуація така ж критична, як і торік, розповідає на своїй сторінці у Facebook лікар-інфекціоніст Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко. Лікарі, яких та і не стало більше, просто ледь тримаються на ногах, а черги зі «швидких» лише зростають.

Українська система охорони здоров`я знову виявилася неготовою до ковідної хвилі?

«Привозять людей із сатурацією 60% і ми шукаємо місце, міняючи одну померлу людину, одразу ж на її місце кладемо людину з реанімації для того, щоб перевести у реанімацію більш важкого пацієнта. Такого не може бути через рік пандемії», — зазначає Ольга Кобевко.

Лікарня перевантажена, медичний персонал працює на грані можливостей: чи надовго їх вистачить? «В інфекційному відділенні на вихідні залишається один медик на 120 пацієнтів, третина з яких важкі. Немає у жодній лікарні такого, а в обласній лікарні є. Відділення досі у жахливому стані. Кисень проведений, але якими потугами! Потрібно було 9 місяців волати на всіх ефірах, щоб дали кисень».

За цю недолугість МОЗ, уряду та місцевої влади знову заплатять життям і здоров`ям пацієнти та медичний персонал, адже нові штами коронавірусу набагато небезпечніші. Смертність в Україні зростає, що доводить статистика.

«Зараз страшно важкий час для пацієнтів. Багато молодих хлопців у нас лежить з важким ураженням легень. І дуже короткий час хвороби був. Це не є якісь заліковані чи неконтрольовані випадки. Дуже складно зараз дивитися на ситуацію. Раніше у нас було від 3 до 6 летальних випадки і ми болісно переносили, а сьогодні маємо 14-16 випадків на добу — і це дуже страшно», — сказала інфекціоністка.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я