Україна вийшла з третьої хвилі пандемії COVID-19

56

В Україні з «червоної» зони 8 травня була виключення остання область – Сумська. Країна вже вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусної інфекції, заявив очільник МОЗ Максим Степанов.

Україна вийшла з третьої хвилі пандемії COVID-19

Чиновник повідомив, що в Україні не лишилося жодного регіону, де б діяли карантинні обмеження «червоної» зони. Він також висловив щиру подяку медпрацівникам, які боролися з пандемією. Він додав, що це були найскладніші місяці.

«Нарешті можу констатувати, що ми вийшли з третьої хвилі пандемії. З завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з червоним рівнем епідемічної небезпеки. Це були надзвичайно складні 2 місяці. Тільки нам і Богу відомо, як ми зуміли втримати ситуацію під контролем. За кожне життя боролися, як на війні. За що величезна шана й подяка нашим медикам», – роз’яснив він.

Пан Степанов доповнив, що коли починалися перші тижні третьої хвили COVID-19, хвороба стрімко охоплювали цілі міста. Він додав, що найбільш піковим був кінець березня-початок квітня. Міністр підкреслив, що тоді лікарі сповіщали про важкість лікування хворих та тяжкий процес їх одужання через появу в Україні нових штамів вірусу.

«Щодня я був на зв’язку з лікарями, які з жахом повідомляли нові подробиці перебігу південноафриканського штаму. Про складність лікування та одужання», – доповнив він.

Очільник відомства зауважив, що тоді пріоритетним завданням було забезпечити медзаклади киснем.

«Потужності на Львівському хімічному заводі не витримували та в якийсь момент частина виробничих потужностей зупинилась. Проте за ніч вдалося їх відновити. Ми весь тиждень у цілодобовому режимі розподіляли кисень по медзакладах і не залишили без кисню жодного», – підкреслив він.

Пан Степанов навів у якості прикладу одну із лікарень столиці, де до епідемії коронавірусу потреба у кисні була 3 тонни на місяць, а під час третьої хвилі – 5,5 тонн на добу. Він зазначив, що під час піку пандемії у медзакладах знаходилися 44 000 хворих, яким була потрібна киснева підтримка . А лише рік тому в Україні загалом були тільки 3,5 тисячі ліжок.

Міністр сказав, що Україна змогла подолати цю хвилю захворюваності, але нагадав громадянам про необхідність дотримання протиепідемічних заходів.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я