У Великій Британії планують ввести генетичні тести для всіх новонароджених

273

МОЗ Великої Британії планує запровадити обов’язкові генетичні тести для кожної новонародженої дитини в країні. Це дозволить домогтися індивідуального лікування і прогнозувати розвиток рідкісних захворювань. Таку інформацію сповістило видання The Telegraph з посиланням на міністра охорони здоров’я Великобританії Метта Хенкока.

Новонароджена дитина

Коли програма запрацює, батьки зможуть з народження дізнаватися про майбутні можливі захворювання своєї дитини і запитувати персоналізоване лікування. За словами Хенкока, генетичні тести для кожного новонародженого здійснять «геномну революцію».

«Ми дамо кожній дитині найкращий старт для життя, забезпечивши найкращу медицину, як тільки вона увійде в наш світ. Прогнозована, превентивна, персоналізована охорона здоров’я – це майбутнє Національної служби охорони здоров’я і всього геномного тестування», – зазначив містер Хенкок.

Відзначається, що хоча генетичні тести новонароджених дітей збільшують ефективність охорони здоров’я, але вони пов’язані з етичними питаннями. Через те, що геном вивчатимуть при народженні, у дітей не буде можливості погодитися або відмовитися від тестування.

До кінця 2019 року у Великій Британії почне працювати програма генетичного тестування для всіх дітей, у яких діагностовано рак. Те саме планують ввести для дорослих з рідкісними захворюваннями і важковиліковним раком.

В цілому британське Міністерство охороно здоров’я розраховує зібрати 5 мільйонів геномів протягом п’яти років.

Перший подібний проект про збір 100 000 геномів ініціював у 2012 році прем’єр-міністр Девід Кемерон в пам’ять про свого сина Айвана, загиблого в 2009 році від рідкісного нейрологіченого захворювання. МОЗ досяг цієї мети в грудні 2018 року.

За словами Хенкока, завдяки проекту більше 15 000 пацієнтів з раком отримали більш персоналізоване лікування, а чверть учасників з рідкісними захворюваннями – більш точні діагнози.

Джерело: The Telegraph

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я