У США поглиблюється опіоїдна криза

595

Центри з контролю та профілактики захворювань США (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) 6 березня оприлюднили невтішну статистику: епідемія передозування опіоїдами у США продовжує наростати. Зокрема, з липня 2016 по вересень 2017 року у 45 штатах кількість відвідувань відділень екстреної допомоги з підозрою на передозування опіоїдами збільшилася на 30%. Випадки передозування почастішали як серед чоловіків, так і серед жінок усіх вікових категорій. Високі темпи приросту статистики (54%) відзначені у містах із населенням 1 млн осіб і більше.

Міська влада Нью-Йорка 23 січня подала позов до суду проти 8 фармацевтичних компаній і дистриб’юторів, які виробляють або за рецептом розповсюджують опіоїдні знеболювальні. На думку позивачів, діяльність компаній призвела до поширення опіоїдної залежності в одному з найбільших міст США. Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо заявив, що міська влада планує відсудити в недобросовісних розповсюджувачів опіоїдних препаратів 500 млн дол. Ці кошти будуть витрачені на боротьбу з опіоїдною залежністю, від якої щорічно гине більше людей, ніж в автомобільних аваріях. Зокрема, у 2016 році від передозування опіоїдами померло понад 1100 осіб. «Фарміндустрія підживлює цю епідемію, недобросовісно рекламуючи небезпечні наркотики, і забирає життя мільйонів американців в обмін на прибутки», — заявив Білл де Блазіо.

Відповідачами у справі стали фармвиробники Allergan Plc, Endo International Plc, Johnson & Johnson, Purdue Pharma LP, Teva Pharmaceutical Industries Ltd, а також дистриб’ютори AmerisourceBergen Corp, Cardinal Health і McKesson Corp. У скарзі, спрямованій до суду, мерія Нью-Йорка звинувачує фармацевтичні компанії та дистриб’юторів у введенні протягом 2 років споживачів в оману через запевнення, що застосування рецептурних опіоїдів є безпечним у терапії болю, не пов’язаного з онкологічними захворюваннями. Міська влада у судовому позові також зазначає: дистриб’ютори стимулюють зловживання опіоїдними препаратами через надмірне постачання і створюють умови для унеможливлення ідентифікації підозрілих замовлень. Унаслідок цього, на думку позивачів, у Нью-Йорку розвивається незаконний вторинний ринок опіоїдних знеболювальних засобів.

За матеріалами офіційного веб-сайту Centers for Disease Control and Prevention, Reuters

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я