У НСЗУ пояснили, чому медики у Львівській області не отримали зарплат

700

У Львівській області Соснівська міська лікарня, медпрацівники якої на минулому тижні оголосили голодування, отримує кошти від НСЗУ, однак проблеми із виплатою зарплати виникли через неправильне використання коштів і нездатність керувати медзакладом. Про це повідомили в пресслужбі Національної служби здоров’я України на запит УП.

У Львівській області лікарі тимчасово призупинили голодування. Фото з ФБ Оксани Гладун.

За даними видання, медзаклад отримує від НСЗУ кошти за надання чотирьох пакетів послуг. Зокрема йдеться про первинну меддопомогу, тобто сімейних лікарів. Зазначається, що населення міста складає понад 11 тисяч, декларації з лікарнею уклали тільки 387 осіб. Це, в свою чергу, не дозволяє отримувати гроші від НСЗУ, пояснюють в службі.  

Також Соснівська міська лікарня надає послуги з амбулаторної меддопомоги, стоматології та мобільного паліативу.

Як пояснили в НСЗУ, заклад отримав з квітня по липень 1,7 млн гривень. Зазначається, що це були виплати за консультації вузьких спеціалістів.

Крім того, в службі запевняють – медзаклад не може надавати стаціонарну  допомогу ковід-пацієнтам через відсутність необхідних умов для лікування таких хворих. Також у НСЗУ повідомили, що установа отримувала від служби субвенцію у сумі 658 гривень на місяць.

За даними НСЗУ, лікарня надає невелику кількість послуг через незначні потужності. Маленький обсяг послуг не приносить установі достатньо коштів від служби. Зазначається, що витрати на зарплату вдвічі перевищують доходи за надані послуги – лікарня отримує понад 400 гривень, на заробітну плату працівникам витрачає 824 тисячі.

Крім того, заклад не може укласти договір зі службою на стаціонарний пакет через відсутність обладнання та фахівців для відповідної роботи.

Повідомляється, що у лікарні працює 83 людини. З них 19 лікарів, які отримують 7,5 тисяч гривень, 32 людини – середній медперсонал, на них в середньому має витрачатись 9,1 тисячі. Ще у лікарні працює 13 осіб молодшого медперсоналу із зарплатою 6,3 тисячі. Двоє керівників, за даними НСЗУ, отримують 26,6 тисячі гривень.

Крім того, в категорії «Інші» в медзакладі працює 19 людей, а також 8 керівників структурних підрозділів. Зарплати перших складають 8,6 тисячі, других – 11,2 тисячі.

В НСЗУ відзначили, що у закладі змінювалися керівники, які не показали достатньої управлінської спроможності, щоб обрати стратегію розвитку, скласти фінплан і вивести лікарню з кризи. Також у службі вважають, що у лікарні не проаналізували реальну потребу у медпослугах мешканців регіону, не визначили структуру цих послуг і їх кількість. У зв’язку з цим не змогли вирішити, що доцільно розвивати і куди вкладати гроші

«Середньомісячні витрати закладу на оплату праці – 824 073 грн. Це 76,8% серед усіх витрат лікарні», – повідомили в НСЗУ.

Нагадаємо, на минулому тижні, 12 серпня медпрацівники Соснівської міської лікарні оголосили голодування. Люди пішли на такий корок через невиплату їх заробітної плати.

Станом на сьогодні, медичні працівники закладу тимчасово призупинили голодування до моменту переговорів, які мають відбутися 16 серпня о 16:00 годині. Про це на свої фейсбук-сторінці повідомила голова первинної профспілкової організації Вільної профспілки медичних працівників Соснівської міської лікарні Оксана Гладун. За її словами, на зустрічі мають бути присутні голова  Червоноградського району Андрій Дяченко, міський голова Червонограда Андрій Залівський та інші.

Також Оксана Гладун написала, що її запросили на сесію Червоноградської міської  ради, яка  відбудеться 17 серпня. На сесії розглядатимуться заборгованість по зарплаті працівникам лікарні, а також затвердження нових  членів конкурсної комісії  для обрання  керівника лікарні  КП МЛ СМР. Вона повідомила, що також медпрацівники закладу написали заяву від 13.08.21 року у Червоноградську поліцію, де просять розібратися в ситуації по несплаті зарплати. 

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я