У Нідерландах призупиняють щеплення людей до 60 років вакциною AstraZeneca через випадки тромбозу

85

У МОЗ Нідерландів ухвалили рішення щодо призупинення імунізації проти коронавірусу громадян віком до 60 років препаратом AstraZeneca. Дане рішення обумовлене випадками тромбозу після використання вакцини. Таку інформацію 2 квітня сповістив уряд Нідерландів.

У Нідерландах призупиняють щеплення людей до 60 років вакциною AstraZeneca через випадки тромбозу

У повідомлення підкреслюється, що через появу нових випадків сильного тромбозу після введення вакцини AstraZeneca, імунізацію цим препаратом припиняють для людей до 60 років.

«Безпосередньою причиною такого рішення є нові повідомлення про випадки сильного тромбозу в поєднанні з низькою кількістю тромбоцитів після вакцинації препаратом від AstraZeneca», – зазначається в повідомленні.

В країні виявили вже 5 підтверджених випадків тромбозу у жінок від 25 до 65 років після введення вакцини.

Влада Нідерландів повідомила, що станом на 2 квітня зроблено близько 400 000 щеплень вакциною від фармконцерну AstraZeneca.

Зазначається, що Німеччина та Канада вже прийняли аналогічні рішення.

Більше 10 держав сповістили, що припиняють вакцинацію препаратом AstraZeneca або окремих його партій. У цих країнах були повідомлення щодо випадків тромбозу у осіб, які отримали ін’єкцію. Інші держави зауважили, що таких випадків не було зафіксовано, проте припиняють вакцинацію цим препаратом як запобіжний захід.

18 березня Комітет з оцінювання ризиків фармаконагляду ЕМА заявив, що вакцина від AstraZeneca в боротьбі з COVID-19 має більше переваг, ніж ризиків. Таких висновків дійшли після завершення попереднього розгляду повідомлень про тромби у людей, що робили щеплення цим препаратом.

Схожу заяву 18 березня зробили у британському Агентстві з регулювання лікарських засобів і медичних виробів, а 19 березня – у ВООЗ. Після цього країни почали відновлювати імунізацію препаратом від AstraZeneca.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я