У МОЗ ввели нові правила використання ультрафіолетового випромінювання в медзакладах

340

В країні запрацювали нові правила, які стосуються використання ультрафіолетового випромінювання для знезараження повітря та поверхонь у приміщеннях, де надається медична допомога, а також послуги із соціального захисту населення. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

У МОЗ ввели нові правила використання ультрафіолетового випромінювання в медзакладах.

Відповідні зміни запроваджені Наказом МОЗ №882 «Про затвердження санітарно-протиепідемічних правил і норм використання ультрафіолетового бактерицидного випромінювання для знезараження повітря та дезінфекції поверхонь у приміщеннях закладів охорони здоров’я та установ/закладів надання соціальних послуг/соціального захисту населення» (Наказ №882).

Зазначається, що у новому Наказі чітко прописані правила користування ультрафіолетовим бактерицидним випромінюванням (УФБВ). Зокрема, у документі вказано, коли необхідно використовувати УФБВ, як визначити його ефективність та частоту очищення ламп.

Також визначені вимоги до ультрафіолетових ламп і приміщень, де їх розміщують; інтенсивність та правила заміни ламп; умови перебування людей у приміщенні, що знезаражується УФБВ; відповідальні особи за планування та прийом роботи з монтажу ультрафіолетових випромінювачів.

У МОЗ пояснили, що Наказ №882 буде сприяти протидії поширенню туберкульозу та інших інфекційних хвороб, попередженню внутрішньогоспітального інфікування пацієнтів та відвідувачів, мінімізації ризику професійних захворювань працівників медичних та соціальних працівників.

Слід зазначити, що при створенні документу українські фахівці скористалися досвідом Центру контролю за захворюваннями (CDC, Атланта): Керівництво по запобіганню передачі мікобактерій туберкульозу в закладах охорони здоров’я (CDC, 2005 Guidelines for Preventing the Transmission of Mycobacterium tuberculosis in Health-Care Settings. MMWR Vol.54 No RR-17) та Всесвітньої організації охорони здоров’я: Керівництво з біологічної безпеки лабораторних досліджень при туберкульозі (2013).

Нагадаємо, що Україна має запровадити систему оцінки якості надання медичної допомоги та стандартизовані підходи до інфекційного контролю у медзакладах та профілактики інфекцій.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я