У МОЗ планують до кінця року наростити кількість ПЛР-тестів до 75 тис на добу

81

Команда МОЗ продовжує працювати над нарощуванням потужності українських лабораторій, які займаються діагностикою COVID-19. У відомстві зазначили, що до середини листопада обсяг щоденних ПЛР-тестів має зрости до 50 000, а до кінця року – до 75 000. Таку інформацію озвучив під час брифінгу керівник МОЗ Максим Степанов.

У МОЗ планують до кінця року наростити кількість ПЛР-тестів до 75 тис на добу

Він пояснив, що наразі лабораторії роблять близько 40 000 ПЛР-тестувань на день, але цю цифру буде збільшено вже у середині наступного місяця. Міністр підкреслив, що створення ПЛР-лабораторії – це достатньо складний процес, бо для цього необхідно не тільки закупити обладнання, реактиви, але й навчити працівників.

«Зараз ми робимо 40 тисяч ПЛР-тестів на добу. Згідно з нашим планом та нашими можливостями на середину листопада маємо вийти на 50 тисяч тестувань на добу, а до кінця року – на 75 тисяч», – пояснив він.

Голова відомства нагадав, що на початку в Україні мережа лабораторій була знищена і вона могла робити лише 200 тестувань на добу. Він зауважив, що такої ситуації не було в жодній з країн Європи, бо там ніхто не знищував лабораторії.

Пан Степанов доповнив, що також планується запровадження діагностики коронавірусної інфекції іншими методами. Він відзначив, що триває випробування вітчизняних тест-систем для визначення антигену до коронавірусу методом ІФА. Керівник МОЗ підкреслив, що в країні є значно більше лабораторій, які можуть проводити ІФА тестування, ніж ПЛР.

Він сказав, що відомство придбає також експрес-тести на визначення антигену до SARS-CoV2. Наразі тривають перемовини з компаніями-постачальниками.

«Ці тести з’явились місяць тому у світі. Ми уже провели перемовини з компаніями-постачальниками, яку кількість тестів вони зможуть поставити в Україну. Зараз погоджуємо відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів щодо виділення додаткових коштів на закупівлю цих тест-систем», – підсумував він.

Зазначається, що завдяки застосуванню експрес-тестів можна буде проводити до 1 млн досліджень на місяць.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я