У МОЗ оновили поняття інфекційних хвороб, пов’язаних з наданням меддопомоги

340

В Україні оновили поняття інфекційних захворювань, які пов’язані з наданням медичної допомоги. Наказ Міністерства охорони здоров’я № 1447 «Про затвердження Зміни до Критеріїв, за якими визначаються випадки інфекційних та паразитарних захворювань, які підлягають реєстрації» набув чинності 28 вересня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я.

Згідно із документом, внесені зміни доповнюють критерії розділом про інфекційні хвороби, що пов’язані із наданням меддопомоги (ІПНМД).

Зазначається, що ухвалені критерії охоплюють весь перелік станів, які можуть виникнути у пацієнта під час отримання меддопомоги у стаціонарних медичних закладів.

Реєстрація випадків за критеріями дозволить України приєднатися до міжнародних систем збору даних, зокрема до загальноєвропейської системи дозорного епіднагляду за ІПНМД.

Відтепер більше не потрібно звітувати при ІПНМД за формою № 058/о «Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення». Така форма не дозволяла отримати інформацію в повному обсязі.

Згідно із наказом, тепер в Україні буде проводитися рутинний епіднагляд ІПНМД на рівні лікарень та дозорний епіднагляд на рівні країни.

Чутливість та резистентність мікроорганізмів до антибіотиків (чутливий зі стандартним дозуванням, чутливий зі збільшеною експозицією, стійкий, панрезистентний) буде визначатися за міжнародними стандартами.

Повідомляється, що документ допоможе здійснювати епіднагляд за ІПНМД та протимікробною резистентністю (АМР) за межами гінекологічних та хірургічних стаціонарів, оцінити   поширення та структуру цих захворювань  в Україні.

У ЦГЗ додали, що нововведення допоможуть виявити прогалини в системі профілактики та інфекційного контролю у кожному медзакладі та у системі охорони здоров’я, щоб визначити першочергові напрямки роботи для поліпшення якості надання меддопомоги.

Раніше стало відомо, що Україна має запровадити стандартизовані підходи до інфекційного контролю у медзакладах та профілактики інфекцій. Їхня відсутність істотно знижує якість надання медпослуг в країні.

Нагадаємо, що в Україні планують збудувати новий інститут інфекційних хвороб. Наразі триває напрацювання пропозицій щодо створення нового сучасного інфекційного інституту.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я