У Маріуполі побудують інноваційний медцентр: там працюватимуть не тількі лікарі, а й науковці

183

19 березня голова МОЗ Максим Степанов, міськголова Маріуполя Вадим Бойченко та науковий керівник проєкту, доктор медичних наук України Борис Тодуров підписали Меморандум про спорудження інноваційного медцентру в Маріуполі. Медзаклад буде опорним медичним центром для мешканців Донеччини та зміцнить систему охорони здоров’я України.

Голова відомства зазначив, що починаю з 2014 року, коли розпочалися бойові дії на Сході України, мешканці регіону залишилися без необхідної меддопомоги, бо опорні медустанови були у Донецьку. Він додав, що створення такого медцентру сприятиме покращенню меддопомоги в області.

«Відколи на Сході України розпочалася війна, жителі регіону залишились без належної медичної допомоги, адже опорні медзаклади в Донецьку. Крім того, студенти та викладачі Донецького медичного університету були вимушені протягом років навчатися не в кращих умовах. Відкриття сучасного медичного закладу зможе комплексно покращити медичну допомогу в регіоні», – заявив він.

Зазначається, що інноваційний центр буде охоплювати комплекс медзакладів, науково-дослідницький центр, медичний коледж, університет, багатопрофільну клініку, житловий фонд для викладачів, медперсоналу та студентів. Це все планують розташувати на одній території. Аналогічні медцентри працюють у таких країнах, як Туреччина, Німеччина, Ізраїль та інших.

Пан Бойченко повідомив, що метою є відкриття еталонного медичного центру, який матиме потужну наукову базу. Він зазначив, що наразі безліч людей змушені їхати закордон, щоб зробити складну операцію та пройти реабілітації. На його думку, це треба змінити, бо Україна має сильну медицину.

За планом у центрі має бути кампус для студентів, щоб вони могли отримати потужну освіту, здобувати практичні навички та працювати тут. А науково-дослідницький центр буде базою для розвитку сучасних галузей у медицині – генетики та репродуктивного здоров’я.

Борис Тодуров наголосив, що Україна обрала європейський шлях та вирішила побудувати сучасну багатопрофільну університетську клініку, а поряд з нею облаштувати всю необхідну інфраструктуру.

«Ми пішли європейським шляхом: не почали реконструювати старі клініки та повертатися в минуле, а вирішили побудувати університетську багатопрофільну клініку. Поряд із нею на одній території плануємо звести університетський корпус та іншу інфраструктуру», – резюмував він.

Зазначається, що через 3-4 роки має бути створений даний медцентр. Зараз вже йде робота над технічним завданням для архітектурних організацій. Скоро буде проведена презентація візуалізації проєкту з деталізацією.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я