У легкого COVID-19 можуть бути нелегкі наслідки?

248

Про постковідний синдром чули всі, а от про те, що навіть легкий перебіг коронавірусної хвороби може погіршити життя, розповіли вчені Університету Південної Данії.

У легкого COVID-19 можуть бути нелегкі наслідки?

Вони провели дослідження, в якому взяли участь 8983 людини з лабораторно підтвердженим SARS-CoV-2, але не госпіталізованих протягом двох тижнів. До контрольної групи увійшли 80 894 особи, які не хворіли на COVID-19. За тими й за іншими спостерігали з 27 лютого по 31 травня 2020 року.

За 3 місяці спостереження виявилося, що перехворілим на коронавірусну інфекцію ліки призначалися так само, як і здоровим, за винятком бронходілатуючих засобів (на 0,4 відсотка). Однак були зафіксовані підвищена ймовірність задишки (на 0,5 відсотка) і тромбозу вен (на 0,1 відсотка). Загроза інсульту, енцефаліту та психозу не збільшувалася.

Щоправда, вчені вважають, що могли бути недооціненими такі симптоми, як втома і утруднене дихання перехворіли коронавирусной інфекцією ризик призначення нових ліків не збільшувався за винятком Бронходілатірующій засобів (на 0,4 відсотка). Однак підвищувалася ймовірність таких станів як задишка (на 0,5 відсотка) і тромбозу вен (на 0,1 відсотка). Ризик інсульту, енцефаліту та психозу не збільшувався. У той же час пацієнти з позитивним результатом тесту на SARS-CoV-2 відвідували своїх терапевтів приблизно на 20 відсотків (в 1,2 рази) частіше, ніж ті, у кого був негативний результат, і відвідували клініки для амбулаторного лікування на 10 відсотків ( в 1,1 рази) частіше.

Щопрада, вчені припускають, що втома і утруднене диханнямогли бути недооціненими, бо вважаються не надто серйозними для госпіталізації і не вимагають лікування.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я