У Латвії дозволили роботодавцям звільняти нещеплених співробітників

38

Латвійський уряд з огляду на кількість випадків коронавірусної інфекції прийняв поправки до закону, які регламентують право роботодавця звільняти співробітників, які підлягають обов’язковому щепленню, але після закінчення тримісячного строку. Про це повідомляє місцеве видання Leta.Згідно з новими правками, людину можуть звільнити, якщо вона не отримає щеплення протягом як мінімум трьох місяців після відсторонення. Зазначається, що у разі звільнення роботодавець має відшкодувати невакцинованому співробітнику місячну заробітну плату.

У Мін’юсті пояснили: якщо працівник не має ковідного сертифіката або документа про перенесену хворобу, це є достатньою підставою вважати, що співробітник не відповідає роботі. Якщо такого співробітника не можуть перевести на іншу роботу або дистанційний формат роботи, роботодавець може відсторонити такого працівника або відправити у простій до моменту, поки він не отримує ковідний документ. Зазначається, що зарплата за цей час виплачувати не будуть.

Однак, якщо річ не йде про роботодавця у державному управлінні, інші мають права на час усунення з роботи зберегти працівникові заробітну плату. У разі, якщо після тримісячного відсторонення, людина не отримає COVID-сертифікат, роботодавець має право припинити з таким співробітником трудові відносини.

За даними видання, у країні зафіксували найвищий рівень смертності від коронавірусу в ЄС. На минулому тижні Латвія за цим показником країна обійшла Румунію та Болгарію.

Минулого тижня Латвія досягла найвищого рівня смертності пацієнтів з діагнозом COVID-19 серед країн Євросоюзу та Європейської економічної зони (ЄЕЗ), випередивши Румунію і Болгарію.

В період з 18 по 31 жовтня в Латвії рівень смертності пацієнтів з підтвердженим коронавірусом досяг 244,8 випадку на мільйон жителів.

Тим часом у Японії, станом на 7 листопада, вперше за 15 місяців не зафіксували жодної смерті від коронавірусної хвороби.

Нагадаємо, український лікар Тарас Жиравецький розповів, коли в країні може закінчитися COVID-пандемія.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я