У Франції на тлі карантину зменшилась кількість інфарктів та зросла кількість зупинок серця

435

Франція з кінця березня потерпала від пандемії коронавірусу. В країні були введені карантинні обмеження, щоб стримати розповсюдження хвороби. Французькі лікарі-кардіологи з подивом відзначали, що в країні знизилась кількість інфарктів, але зате зросла кількість зупинок серця. Таку інформацію передає видання Le Figaro.

28 травня 2020 року у журналі The Lancet Public Health опублікували матеріал дослідження, яке проводилось під керівництвом Елоя Маріжона, професора кардіології та співкерівника Центру експертизи раптової смерті при Національному інституті охорони здоров’я та медичних досліджень, Паризькому університеті і Об’єднанні державних лікарень Парижа, і доктора Даніеля Йоста з гарнізону пожежної охорони Парижа.

«В той час, як кардіологи в лікарні бачили менше інфарктів, вони спостерігали більше зупинок серця, і Національний Інститут Статистики і Економічних Наук (INSEE) відзначив значне збільшення смертності», – зазначається в статті.

«Професор Маріжон і його колеги підкреслюють подвоєння частоти раптових зупинок серця, що відбуваються за межами лікарні, зокрема, в перші три тижні карантину, в порівнянні зі звичайною захворюваністю в цю пору року. Робота здійснювалася завдяки реєстру зупинок серця, який ведеться аварійними службами гарнізону пожежної охорони Парижу в столиці і в департаментах О-де-Сен, Сена-Сен-Дені, Валь-де-Марн», – вказує автор статті Дамьен Маскре.

Під час першої половини карантину у Франції дослідники спостерігали 26,6 зупинок серця на мільйон жителів, в той час як в паризькому регіоні цей показник зазвичай становить 13,4.

Професор Маріжон пояснив, що у деяких департаментах з початку карантину був зафіксований пік раптових серцевих зупинок.

«У чотирьох департаментах через два тижні після початку карантину ми чітко спостерігаємо пік частоти раптових зупинок серця (кількість випадків на мільйон жителів), який слідує за піком епідемії. Тобто він досягає максимуму між 25 березня і 7 квітня. Ми не хотіли наносити ці дві криві на одну і ту саму діаграму, тому що це призвело б до ідеї про прямий причинно-наслідковий зв’язок, який наше дослідження не може підтвердити», – уточнює Маріжон в розмові з Le Figaro.

У статті зазначається, що наявна разюча кореляція та гіпотеза щодо причинно-наслідкового зв’язку заснована на патофізіологічних аргументах. Проте, слід зазначити, що не всі зупинки серця можна списати на коронавірусну інфекцію. На думку доктора Ніколь Карам, однієї з головних авторок дослідження, таке твердження є достовірним лише в третині випадків.

«Кожен третій випадок – це нічого, це набагато менше в порівнянні з тим, що спостерігали італійські лікарі в Ломбардії, що серйозно постраждала від епідемії, де ця частка досягла 75%», – передає журналіст.

Дамьен Маскре зазначає, що є декілька способів пояснити збільшення числа зупинок серця у середині епідемічного піку. На його думку, кардіологи швидко підняли питання про можливість прямого пошкодження вірусом серцевого м’яза, зокрема, через міокардити (запалення серцевого м’яза), а реаніматологи повідомили про таке ускладнення, що викликане порушенням згортання крові при лікуванні найбільш тяжкохворих пацієнтів.

Професор Мішель Комажд, кардіолог і член Медичної академії вважає, що «основною причиною є затримка, з якої пацієнти зверталися за допомогою до медичних працівників у разі появи тривожних симптомів (біль в грудній клітині, патологічна задишка …) через страх заразитися».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я