У Cоvid-19 з’явилося нове ускладнення чи винен модифікований штам?

558

Cоvid-19 наносить удар не лише по легенях – об’єктом його нападу часто стають нирки, причому у людей, які до коронавірусної хвороби ніколи не мали з ними проблем. «У кожного четвертого на тлі коронавірусної недуги послаблюється функція нирки та розвивається гостра ниркова недостатність. Деяких пацієнтів ми переводимо на замісну ниркову терапію, а в окремих випадках може йтися про гемодіаліз чи навіть трансплантацію нирок», – зазначає 31 березня завідувачка відділення госпітальної нефрології ОКЛ Мар’яна Лесів на сторінці Івано-Франківської обласної клінічної лікарні у Facebook. В зоні найвищого ризику отримати таке ускладнення – хворі на гіпертонію та цукровий діабет.

Проте, хоча ниркова недостатність і не внесена як симптом в Протокол діагностики та лікування Covid-19, подібні спостереження робили лікарі ще рік тому – у розпал першої хвилі. «Згідно з останніми даними американських лікарів, серйозне порушення роботи нирок мають 20-40% усіх пацієнтів, що потрапили в реанімацію з коронавірусом – їм усім необхідний гемодіаліз», – пише New York Times в квітні 2020 року.

А ВВС додають: «Через те що новий вірус поки дуже мало вивчений (27 квітня 2020 р. – ред.), не можна упевнено стверджувати, що вірус вражає нирки напряму. Можливо це є лише побічним ефектом інфікування.

Але не виключено, що це пояснюється перебільшеною активізацією імунної системи: незнайома інфекція спонукає її атакувати не лише сам вірус, а й здорові клітини власного організму, зокрема й такий надчутливий орган, як нирки».

Світ другий рік живе з коронавірусом, а питань наразі більше , ніж відповідей. І більше, ніж їх було рік тому. Адже сьогодні лікарі та вчені теж не можуть достовірно відповісти на запитання: гостра ниркова недостатність – це результат впливу коронавірусу (можливо, його модифікованого штаму?) чи ускладнення.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я