ЦГЗ підготує рекомендації із застосування нових антиген-тестів на COVID-19

245

В Україні компанія «Діапроф-Мед» створила новітні ІФА-тест системи на антиген у крові. Дані тесті допомагають визначити чи є у людини коронавірусна інфекція на ранній стадії. Більш детально про тесті та їх застосування розповів Ігор Кузін, в.о гендиректра ЦГЗ.

Іфа-тестування

Він зазначив, що ЦГЗ має договір про співпрацю з компанією-розробником тестів.

«У нас з ними («Діапроф-Мед» – ред.) підписаний меморандум про співпрацю, і ми працюємо над верифікацією (тест-систем на виявлення антигену – ред.)», – пояснив він.

Пан Кузін наголосив, що результати, які продемонстрували ці тести є обнадійливими. Також він розповів, що особливістю вітчизняної розробки є те, що тести можуть виявити захворювання на початковій стадії, але їх необхідно застосовувати серед визначених груп. В.о. очільника ЦГЗ зазначив, що необхідно завершити процес їхньої верифікації та сформувати нацрекомендації для їх застосування.

«Для них (нових тест-систем на антиген – ред.) має бути чітко виписана група, для якої вони будуть підходити найбільше. Бо у них є така специфічність, що вони виявляють інфекцію на дуже ранніх стадіях і зазвичай вони застосовуються для обстеження або перед госпіталізацією, або для розслідування спалахів серед контактних. Тобто там є специфічність по застосуванню саме серед визначених груп. І після того, як ми завершимо процес верифікації, – скоріш за все, ми сформуємо вже національні рекомендації по тому, де їх найбільш доцільно використовувати», – зазначив він.

Він підкреслив, що використання тест-систем на виявлення антигену не будуть інформативними на пізніх стадіях коронавірусу.

Чиновник відзначив, що лабораторні дослідження вказують на високу ефективність нових тестів від «Діапроф-Мед».

Слід зазначити, що нові тест-системи є зручними для використанні навіть у районних лабораторіях.

Ігор Кузін підкреслив, що у держави є більша потужність щодо проведення ІФА-тестування, ніж ПЛР. На його думку, саме тому їх можна буде застосовувати в масштабних дослідженнях з великим охопленням людей. Також він сказав, що сам процес дослідження проходить досить швидко – через 2,5-4 години вже можна подивитися результат тестування.

Тесті на виявлення антигену можуть замінити досить дороге ПЛР-тестування, для якого необхідне не тільки спеціалізоване обладнання, але й персонал високої кваліфікації. Він наголосив, що ПЛР-тести можуть видавати хибно-позитивні результати, якщо у лабораторії суворо не дотримуються всіх правил їх проведення.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я