Третя доза COVID-вакцин: у Великій Британії експерти виступили проти бустерних щеплень, у США регулятор схвалив їх

41

У світі може померти багато людей від нестачі вакцин проти коронавірусу, якщо зробити пріоритетом імунізацію третьою дозою. Про це заявив керівник Oxford Vaccine Group професор Ендрю Поллард та глава Глобального альянсу з вакцин та імунізації Сет Берклі, передає УНІАН.Експерти наголосили, що запровадження бустерних щеплень проти коронавірусної інфекції в одній багатій країні може дати сигнал іншим державам щодо необхідності введення третьої дози вакцини.

Масове щеплення третьою дозою в одній багатій країні дало б сигнал світу, що це потрібно повсюдно.  Це вивело б з обігу безліч доз вакцин, і набагато більше людей помре, тому що у них ніколи не буде шансу отримати хоча б одну дозу, вважають фахівці.

Поллард і Берклі доповнили, що лідерам західних країн слід пам’ятати про відповідальність перед рештою людства під час епідеміологічної кризи.

Зазначається, що більшість осіб, які стали жертвами коронавірусу у цьому році, можна було б врятувати завдяки грамотному розподілу вакцин. Експерти повідомили, що масштабна імунізація населення з груп ризику могла б скоротити виникнення нових штамів вірусу, відновити туризм та економіку.

Слід зазначити, що Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA) США схвалило введення третьої дози вакцин проти COVID-19 людям з ослабленою імунною системою, пише Pharmvestnik. Рекомендація стосується мРНК-вакцин від фармацевтичних компаній Pfizer і Moderna.

Регулятор вважає, що третя доза вакцини може підвищити захищеність від коронавірусу у осіб з груп ризику.

«Люди з ослабленим імунітетом, наприклад ті, хто переніс трансплантацію паренхіматозних органів, мають знижену здатність боротися з інфекціями та іншими захворюваннями, і вони особливо уразливі для інфекцій, включаючи COVID-19», – йдеться у повідомленні FDA.

Раніше у Pfizer заявили, що ефективність їх вакцини проти COVD-19 з часом знижується. Компанія посилається на дослідження, яке показало ефективність препарату на рівні 84% через чотири місяці після вакцинації. Відразу після щеплень вакцина показувала ефективність у 96%.

У Moderna також повідомили, що є необхідність в бустерних дозах щеплення проти коронавірусу, бо варіант «Дельта» може заражати повністю вакцинованих людей. Відповідно до недавнього дослідження, вакцина Moderna краще захищає від зараження «Дельта»-варіантом, ніж Pfizer. У деяких випадках розрив в ефективності сягав до 60%.

Нагадаємо, що в Ізраїлі планують вводи дорослим від 40 років бустерні дози вакцини проти коронавірусу.

Також повідомлялося, що науковці назвали вакцини, після яких не було зафіксовано жодної смерті від штаму «Дельта».

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я