Топ-5 помилок при призначенні лікарської терапії

631

Помилки при призначенні фармакотерапії вважаються відносно поширеними явищами, котрі, між іншим, не так вже й важко попередити. Разом з тим, більшість з таких медичних помилок не шкодять пацієнтам або класифікуються в межах від низького до помірного ризику. Хоча трапляються і такі, що можуть призвести до серйозних наслідків або навіть смерті.

Перелік орфанних захворювань розширять?

Британське видання The Pharmaceutical Journal склало список із найбільш поширених небезпечних помилок, які роблять лікарі при призначенні медикаментозної терапії.

  1. Затримка у призначенні лікарського засобу або повна відсутність належного призначення (наприклад, відсутність рекомендації та, відповідно, рецепта на клопідогрель після ішемічного інсульту).
  2. Неадекватне або надмірне призначення антикоагулянтів. У такі інциденти, які часто закінчувалися неконтрольованими кровотечами, були «залучені» як варфарин, так і гепарин із новітніми антикоагулянтами прямої дії в пероральних та ін’єкційних формах.
  3. Необережне застосування опіоїдів, таких як діаморфін, морфін, кодеїн, фентаніл, оксикодон і метадон. У багатьох випадках опіоїдні анальгетики були пов’язані з розвитком толерантності, залежності або навіть смерті пацієнтів.
  4. Неправильні дозування інсуліну. За даними NHS Digital, майже третина пацієнтів із цукровим діабетом потерпає від таких медичних помилок під час госпіталізації, при цьому чимала частина з них призводить до небезпечної гіпоглікемії.
  5. Необережне застосування НПЗЗ, в тому числі в комбінації з іншими класами лікарських засобів. Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП) відповідальні за 30% госпіталізацій з приводу несприятливих подій, котрі здебільшого проявляються як кровотечі, інфаркти, інсульти та порушення функції нирок.

Джерело: The Pharmaceutical Journal

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я