Таграксофусп: нова парадигма лікування агресивного гематологічного раку

76

Наприкінці минулого року Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і лікарських засобів США схвалило новий препарат для лікування злоякісних новоутворень бластних плазмоцитоїдних дендритних клітин таграксофусп (Elzonris).

Таграксофусп –  цитотоксичний засіб для внутрішньовенного введення, що складається з рекомбінантного людського інтерлейкіну-3 і дифтерійного токсину. Це перший схвалений американським регулятором препарат для терапії дуже агресивного раку крові, що часто призводить до розвитку лейкозу, утворення пухлин шкіри і несприятливого прогнозу.

Але тільки нещодавно видання  New England Journal of Medicine опублікувало дані трирічного клінічного дослідження, які стали основою для схвалення цього засобу. В ньому взяли участь 47 пацієнтів, 32 з яких отримували таграксофусп в якості терапії першої лінії, а 15 – після попереднього лікування. Серед 29 раніше нелікованих пацієнтів, які отримували таграксофусп в дозі 12 мкг / кг (інші три отримували нижчу дозу), 21 (72%) досягли первинної кінцевої точки, при цьому загальний рівень відповіді на терапію склав 90%. Середній час терапевтичної відповіді становив 43 дні; середній вік усіх пацієнтів склав 70 років (учасники від 22 до 84 років).

Так, сьогодні стандартом лікування цього переважно «вікового» захворювання затверджено  інтенсивні схеми хіміотерапії з подальшою трансплантацією кісткового мозку. Однак режими агресивної хіміотерапії погано переносяться типовими пацієнтами з раком бластних плазмоцитоїдних дендритних клітин, середній вік яких на момент постановки діагнозу становить близько 70 років. Крім того, цей підхід пов’язаний з високою частотою рецидивів і практично не впливає на показники виживаності. Трансплантація алогенних стовбурових клітин демонструвала задовільні результати, але ця процедура вимагає попереднього проведення хіміотерапії.

Таким чином клініцисти погоджуються з висновками авторів дослідження, за «з урахуванням агресивності та резистентності даного виду раку, активність нового препарату у лікуванні цього дуже складного захворювання чудова» і «знаменує значний прогрес в онкології».

Джерело: Medscape

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я