СУМЩИНА: ШКОЛА ЖИТТЯ

1282

У Сумах пройшла третя виїзна Українська кардіологічна школа ім. М.Д. Стражеска на тему «Сучасні стратегії діагностики та лікування серцево-судинних захворювань та їх імплементація в Україні». На конференції обговорювалися актуальні питання патогенезу, діагностики, лікування та профілактики основних серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань.

Із привітальним словом до присутніх звернулася перший заступник начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Надія Лисенко, яка зазначила: «Протидія серцево-судинним захворюванням є і залишається пріоритетним завданням медичних працівників, оскільки на сьогодні дві третіх захворювань населення становлять саме серцево-судинні хвороби. Головна мета нашої зустрічі — сконцентрувати увагу медичного персоналу на якості профілактичного огляду, своєчасності диспансерного нагляду за хворими та їх реабілітації».

Під час конференції обговорювалися питання щодо лікування артеріальної гіпертензії — хвороби, яка є основним чинником ризику захворюваності на гострий інфаркт міокарду, порушення мозкового кровообігу та смертності населення України. Перед кардіологами, дільничними терапевтами, сімейними лікарями, неврологами, ендокринологами, лікарями функціональної діагностики, фахівцями із відомчих медичних закладів та іншими спеціалістами виступили професори Інституту кардіології ім. М.Д. Стражеска НАМН України. Окремою темою для обговорення стали сучасні лікарські засоби, які застосовують у боротьбі з серцево-судинними хворобами.
Головний кардіолог Сумської області Ігор Марцовенко розповів про дистанційно-діагностичну мережу «Телекард», а також про інше сучасне оснащення кардіологічних відділень обласних, міських і районних лікарень, про перспективи їх розвитку.

Загалом матеріально-технічні й кадрові ресурси охорони здоров’я області дають змогу активізувати роботу з профілактики серцево-судинних захворювань. Зокрема, місцева влада розглядає питання придбання ангіографа — дороговартісного обладнання, потрібного для дослідження кровоносних судин, особливо у хворих на ішемічну хворобу серця.

Прес-служба МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я