СУМЩИНА: ІМУНОПРОФІЛАКТИКА – ЗБРОЯ ПРОТИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ

1513

Наприкінці жовтня цього року на базі Сумського державного університету відбувся одноденний навчальний семінар на тему «Головні питання імунопрофілактики та лікування інфекційних і соматичних хвороб». У роботі семінару взяли участь головні спеціалісти управління охорони здоров’я, заступники головних лікарів лікувально-профілактичних закладів, що опікуються здоров’ям матерів та дітей, лікарі-неонатологи, педіатри, терапевти, лікарі загальної практики-сімейної медицини, акушери-гінекологи пологових будинків, лікарі-інтерни, підліткові лікарі, викладачі педіатричних та профільних кафедр медичного інституту Сумського державного університету, студенти.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже 90% смертей дітей віком до одного року виникають із неонатальних причин, гострого захворювання на діарею, пневмонію та на інфекційні хвороби, зокрема, такі як кашлюк, пневмококові та менінгококові інфекції, дифтерію, червінку, паротит, захворювання на кір. За останні роки зросла кількість дітей із ротавірусними інфекціями, відмічено спалахи грипозних та гострих респіраторних захворювань. Саме тому імунопрофілактика, вакцинація дітей та підлітків є найбільш дієвим заходом у боротьбі з інфекційними хворобами.

Тож питання, які обговорювалися під час конференції, є актуальними для українських лікарів. Про стан захворювання на інфекційні хвороби серед дитячого населення України та про актуальні питання їх вакцинації доповів слухачам головний педіатр Міністерства охорони здоров’я України, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри педіатрії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика В’ячеслав Бережний. Доповідач зосередив увагу присутніх на головному, загальнодержавному питанні, а саме: зміцнення здоров’я дитячого населення в Україні та зниження захворюваності і смертності дітей віком до 5 років.

Про симптоматику захворювання дітей на кашлюк, діагностику, лікування та профілактику хвороби, а також про питання імунопрофілактики пневмококової інфекції поінформував присутніх доктор медичних наук, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, головний дитячий інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я України Сергій Крамарєв.

Доктор медичних наук, професор, завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, головний дитячий імунолог МОЗ Людмила Чернишова детально розповіла слухачам про можливі бактеріальні ускладнення респіраторних вірусних інфекцій у дітей та їх профілактику.

Під час конференції в.о. обов’язків головного педіатра управління охорони здоров’я Ольга Гапієнко від імені керівництва УОЗ за значні досягнення в галузі медицини та високий професіоналізм вручила Подяки управління охорони здоров’я компанії «МедЕксперт» та редакції журналу «Современная педиатрия» кращим лікарям лікувально-профілактичних закладів області. Серед них: Тетяна Мороз — лікар-неонатолог Сумської обласної дитячої клінічної лікарні, Лідія Перепелиця — лікар-педіатр Білківської амбулаторії загальної практики–сімейної медицини Тростянецького району, Наталія Спічакова — лікар-педіатр, головний спеціаліст УОЗ. Подякою управління охорони здоров’я нагороджено також колектив лікарів дитячої клінічної лікарні м. Шостка, який очолює головний лікар Тетяна Гончар.

Прес-центр управління охорони здоров’я
Сумської ОДА

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я