Створення госпітальних округів не передбачає ліквідації лікарень

952

doctor-bannerКабінет Міністрів України планує передати управління первинною медичною допомогою на рівень об’єднаних територіальних громад уже цього року. За надання вторинної медичної допомоги відповідатимуть госпітальні округи.

Для цього необхідно внести зміни до Бюджетного кодексу та Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», дозволивши амбулаторіям і приватним медичним практикам постачати медичні послуги, а також спростити умови ліцензування.

У цьому напрямку вже реалізовано низку кроків, зокрема МОЗ і Міністерство регіонального розвит­ку, будівництва та житлово-комунального господарства погодили спільний план дій для вирішення поставлених завдань.

Підготовлено наказ МОЗ, який надає об’єднаним територіальним громадам повноваження створювати центри первинної медико-санітарної допомоги та фінансувати їх, а також проект розпорядження Уряду про порядок створення госпітальних округів.

Під час організації госпітальних округів жодні заклади охорони здоров’я не будуть ліквідовуватися. Але перепрофілювання, наприклад, у хоспіси, можливе. Кількість населення в одному окрузі становитиме не менше 150 тис. (для забезпечення належного навантаження на обладнання та персонал).

Питання створення госпітальних округів було головним під час останньої виїзної колегії МОЗ України в Тернопільській області. «Найближчим часом МОЗ розробить підзаконні акти щодо реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад в галузі охорони здоров’я», — запевнив в. о. Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський.

За матеріалами Урядового порталу, прес-служби МОЗ України та прес-центру ініціативи «Децентралізація влади»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я