Ставка ПДВ на ліки у 2016 році — із 7 до 20%?

872

tabletsМіністерство охорони здоров’я робить усе можливе, аби ставка податку на додану вартість на лікарські засоби в наступному році не підвищувалася, але в Міністерстві фінансів дивляться на це не так оптимістично.

МОЗ проводить із цього приводу консультації з учасниками ринку, залучаючи їх до спільної роботи над змінами нормативної бази, що регулює роботу фармринку та системи охорони здоров’я в цілому. Зокрема це стосується законопроектів про лікарські засоби і про фармацевтичне самоврядування. «У 2015 році МОЗ зробило безпрецедентні кроки щодо збільшення прозорості нормо­творчості», — наголосив заступник Міністра охорони здоров’я В. Шафранський.

Водночас Міністерство фінансів розробляє механізм компенсації витрат населенню внаслідок підвищення ставки ПДВ на лікарські засоби із 7 до 20%, що передбачено проектом Податкового кодексу (це дасть змогу сконцентрувати 10 млрд грн у спеціальному фонді). Із таким повідомленням виступила заступник міністра фінансів Олена Макеєва. За її словами, цей дуже непопулярний крок негативно сприймається більшістю фармацевтичних компаній, але є і його прихильники.

«Ми зіткнулися з проблемою: МОЗ не має розроблених програм реформ з реімбурсації та страхової медицини. Ми не фахівці в цій галузі, але розуміємо, що створити їх за один місяць або за рік неможливо. За даними експертів, на перехід до страхової медицини знадобиться 2-3 роки. Ми з розумінням до цього ставимося і намагаємося погодити порядок, у якому буде прописаний шлях надходження субвенції зі спеціального фонду до кінцевого споживача, для компенсації підвищення ставок ПДВ із 7 до 20%», — зазначила О. Макеєва.

За матеріалами прес-служби МОЗ України та «Інтерфакс-Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я