Спортивне серце: кардіолог Наталія Озерянова про експерименти над собою та підхід до лікування

778

Як жартома говорить про себе лікар-кардіолог з Миколаєва Наталія Озерянова, вона виконує свій професійний обов’язок на передньому краю медицини — у поліклініці, де не лише лікує людей, а й допомагає їм віднайти особисту мотивацію, аби не хворіти. Як? Власним прикладом!

«Коли я почала бігати, дізналася, що від «здається, уже не можу» до справжнього «більше не можу» — ще мінімум кілометр!» — зізнається Наталія. Під час пробіжки вона засікає час і фіксує кількість хвилин від моменту, коли з’явилося перше імпульсивне бажання перейти на крок, до тієї миті, коли реально почали підкошуватися ноги. Результати дослідів над собою Наталія демонструє пацієнтам, які виправдовують власні лінощі болем у суглобах або спадковістю. Адже спадковість — лише привід активніше зайнятися своїм здоров’ям.

Лікування та спосіб життя: усе під контролем

«Я нікого не закликаю: «Встань і йди!», — розповідає Наталія Озерянова. — Навпаки, завжди намагаюся з’ясувати, у якій дозі в житті людини присутні спорт або хоча б ранкова гімнастика, спілкування з природою, свіже повітря».

А після такого «знайомства» Наталія, ніби до слова, розповідає про мовний тест, який свого часу перевірила на собі. За його допомогою легко контролювати фізичне навантаження: легке — коли можна говорити і співати, середнє — говорити ще можна, але вже не дуже поспіваєш, високе — коли зовсім не до пісень, та й говорити можеш тільки уривками фраз. Цей реальний інструмент, подарований лікарем (запозичений, до речі, у спортсменів), багатьох вивів на стежку ЗСЖ. Адже зник страх і з’явилася впевненість, що все під контролем.

Сама Наталія щодня бігає, займається вітрильним спортом і викладає у соцмережах свої маршрути з таймингом, кілометражем і контролем навантаження. Не задля слави, а для мотивації пацієнтів. До речі, декому з них уже теж є чим похвалитися. Тому найближчим часом Наталія хоче створити у себе в групі галерею фото і лабораторних результатів успішних пацієнтів «до» і «після». Хай там що кажуть, але її хворих приклади «колег», які змогли взяти себе в руки і стали завдяки цьому краще почуватися, ще й як мотивують! А щоб бути постійно на зв’язку зі своїми пацієнтами, Наталія веде блог doctor_ozerianova в Instagram: топ питань до кардіолога, власні перемоги над собою, лікарський досвід… Читати, дискутувати, знаходити медичні інсайти цікаво не лише хворим, я й лікарям.

З кабінету кардіолога — на каботаж

А поки пацієнти опановують ЗСЖ, Наталію Озерянову захопила нова полум’яна пристрасть — яхтинг.

«Я завжди любила активний відпочинок і екзотику помірного ступеня екстремальності, — ділиться Наталія. — Мені подобається себе перемагати, пробувати нове, вчитися чомусь з нуля. Вітрильним спортом захопилася кілька років тому, коли старша донька Ксюша почала займатися в місцевому яхт-клубі й одразу ж посіла 3-тє місце на Всеукраїнських змаганнях «Кубок П. П. Шмідта». Я ходила з нею на тренування і поступово закохувалася у вітрила. У цьому році любов із яхтингом стала взаємною — у нас склався чудовий жіночий екіпаж. Перші гонки, перші перемоги, неперевершені емоції…» — Наталія замріяно замовкає, пригадуючи пройдений шлях.

Кажуть, що яхтингова спільнота досить закрита. Зазвичай серйозно там ставляться лише до здібних дітей, особливо з династій яхтсменів.

Але комунікативних якостей Наталії не бракує, тому вона швидко роззнайомилася із членами клубу. Її прийняли, адже побачили, що прийшла не фото на тлі яхт назнімати, а працювати: стирати руки до крові, самостійно ставити вітрила і власноруч їх ремонтувати.

Але зупинятися лікар-кардіолог не збирається: у переліку її обов’язкових заходів — параглайдинг. Насправді це ще один кейс із моніторингу власних можливостей та їх застосування в «мирних цілях». А там, дивись, і пацієнти підтягнуться. Адже приклад лікаря заряджає! 

Олена Жога, «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я