Солодощі шкодять зору

494

Надлишок солодощів у раціоні впливає не лише на фігуру та стан порожнини роту, а й на очі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я  проблеми із зором мають близько 300 мільйонів людей у світі. Найменше із них страждає на порушення рефракції: короткозорістю (міопією), далекозорістю (гіперметропією) та астигматизмом, повідомляє Хроника.инфо із посиланням на neboley.com.ua.

Надлишок солодощів впливає не лишень на нашу вагу та стан ротової порожнини, а й на зір. Особливо тоді, коли людина хвора на діабет. Хоча в деяких людей наслідки надмірного споживання солодощів носять тимчасовий характер та не призводять до розбалансування та порушень в організмі.

Вікова макулярна дегенерація

Простий цукор та доданий цукор, якщо їх вживати забагато, можуть бути шкідливими для сітківки ока, оскільки призводять до її запалення та до вікової макулярної дегенерації очей. Це – захворювання макули – зони сітківки, що відповідає за гострий та центральний зір, а також за чіткість предметів, що ми бачимо.

Якщо цей відділ ока буде уражений, людина втрачає здатність до повноцінного читання, перегляду телевізору та керування автомобілем.

Прийом простих цукрів може призвести не лише до вікової макулярної дегенерації, але і до інших хвороб, яким сприяє запалення, включно із раком, хворобами серця та артритом. Тому лікарі радять обмежити споживання простих цукрів та вуглеводів до мінімуму, щоби знизити ризик виникнення або прогресування хвороб очей.

Катаракта

Високий рівень цукру у крові може також призвести до набухання та змін у кришталику ока. Кришталик дозволяє сфокусувати світло та зображення на сітківці та передати їх до мозку. Його набухання та помутніння утруднює фокусування світла для очей, викликає розмитий зір та відблиски.

Ретинопатія

Діабетична ретинопатія є найбільш поширеною причиною ураження очей людей із діабетом. За її наявності пошкоджується та деформується сітківка – група клітин у задній частині ока, що передає візуальну інформацію від зорового нерву до мозку для обробки.

Джерело: hronika.info

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я