Смертність в західних регіонах України росте аномальними темпами, а на Сході навпаки падає

524

З початку літа в західних областях України почала аномальними темпами зростати смертність і в вересні 2020року досягла в окремих регіонах рекордної позначки у 30%, повідомив екоактивіст Євген Істребін в Facebook, посилаючись на дані Держстату.

Смертність в західних регіонах України росте аномальними темпами, а на Сході навпаки падає

Найбільше рівень смертності зростав в Чернівецькій області. Там цифри поповзли у гору в квітні і на вересень показник смертності на душу населення досяг 27%. Всього за 9 місяців цього року зростання рівня смертності в регіоні склало 6,7%. Також зростання смертності спостерігається у сусідній Львівській області, воно почалося в червні, і до вересня сягнуло позначки у майже 30%. Всього за 9 місяців зростання склало 6,2%.

У Закарпатській області зростання смертності також почалося в червні, і до липня сягнуло 30%. Після цього було деяке уповільнення темпів приросту, але у вересні зростання продовжилось до 19%. Всього за 9 місяців зростання рівня смертності склало 5,18%.

Статистика смертності в регіонах України в 2020 році

Разом з тим, смертність в Донецькій і Луганській областях нібито знизилася в той самий період. Однак це пов’язано з закриттям кордонів в квітні-травні з ОРДЛО, вважає пан Істребін.

“Взагалі статистика по Донецькій та Луганській області це окрема історія, і на це зниження смертності треба скептично дивитися”, – пише Істребін.

Статистика смертності в західних регіонах України в 2020 році

Виходячи з даних таблиці “Місячний рівень смертності на 1 млн наявного населення”, що надана Держстатом, спостерігається аномальне зростання смертності в червні-вересні в Чернівецькій, Львівській, Закарпатській та Івано-Франківській областях. Раніше такого не фіксувалося в цих регіонах в літньо-осінній період.

Очевидно, що таке аномальне зростання рівня смертності в західних регіонах пояснюється епідемією коронавірусу, донедавна саме ці регіони були лідерами за кількістю хворих в Україні. Не здають своїх позицій вони і сьогодні.

Однак, цікавою виглядає статистика з протилежного боку нашої держави – зі Сходу. Пояснити зменшення рівня смертності під час епідемії лише закриттям кордонів з ОРДЛО складно. Ці регіони традициійно найбільш заселені, щільність населення тут найвища в Україні, тож і захворюваність має бути високою. Можливо свою роль відіграла війна і складність підрахунку та ведення статистики в цих регіонах, адже люди, що прописані на підконтрольних територіях часто живуть на окупованих територіях і навпаки.

Так чи інакше, статистика лишається невтішною, коронавірус серозно вплинув на смертність в Україні, і вочевидь, призведе до суттєвого скорочення населення в найближчі роки, коли можна буде остаточно оцінити вплив епідемії на населення нашої держави.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я