Смертельнонебезпечний для людини грибок пристосувався до підвищених температур та став стійкішим до ліків

656

XXI сторіччя може виявитися ерою поширення стійких до ліків грибкових інфекцій, які почали еволюціонувати відразу на трьох континентах планети.

Американські вчені помітили, що один із дуже небезпечних для людини грибків – Candida auris, зараження яким може призвести до летального результату, почав розвиватись, і вже не піддається впливу підвищених температур. Про це пише журнал американського товариства мікробіологів mBio. На думку вчених, підвищену стійкість грибок набув через глобальне потепління.

Для людини це небезпечно тому, що висока температура нашого тіла є захисною реакцією, як раніше знешкоджувала інфекцію Candida auris. А тепер, коли грибок набув стійкості до високих температури, він становить ще більшу загрозу.

Дуже прикро, але, як свідчать дослідження, частіше за все цю інфекцію підхоплюють у медичних закладах. За однією із гіпотез вчених, що помітили зростання резистентності Candida auris, грибок можуть розповсюджувати дикі пернаті, які контактували із домашніми птахами. А від них вже хвороба передалась людині. На думку медиків, збільшенню стійкості грибка до високої температури сприяло глобальне потепління. І тепер він може виживати за температури у 40 градусів.

Ситуацію погіршує те, що грибок адаптувався і до солонуватого середовища. Ще однією загадкою для вчених є те, що три нові мутації грибка виникли одночасно на трьох континентах: в Індії, Венесуелі та Південній Африці.

Якщо припущення вчених підтвердяться, цей грибок стане першим, чия мутація викликана потеплінням клімату на планеті. Зі іншою версією, стійкість грибка до ліків викликана широким застосуванням протигрибкових препаратів. Нова мутація Candida auris є вкрай небезпечною не лише для людини, а й для флори та фауни планети.

Джерело: mbio.asm.org

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я