Скільки коштують послуги БФ «Пацієнти України»?

1045

photoІнформацію про те, що Благодійний Фонд «Пацієнти України», очолюваний активістом Дмитром Шерембеєм, є «кишеньковою» громадською організацією Міністра охорони здоров’я Олега Мусія, підтвердив один із народних депутатів, член Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.
«Це «кишенькова» організація, яка займається лобіюванням інтересів Міністра та власних виключно на комерційній основі. Вони не представляють ніяких реальних пацієнтів і з’являються на горизонті тільки тоді, коли мова заходить про тендерні закупівлі або кадрові питання, які вигідні самому Мусію», — сказав народний депутат. Він також зазначив, що інформація про «прайси» на послуги БФ «Пацієнти України» доступна всім охочим.

«Наприклад, проплачений мітинг від цих так званих пацієнтів під тим же МОЗ або КМУ коштує 1 тис. доларів. Робота Дмитра Шерембея в комісіях МОЗ в інтересах потрібних компаній, куди Мусій його постійно включає, коштує від 500 доларів, і це передбачає поширення самим Шерембеєм «правильної» інформації у ЗМІ. Ефір за участю Шерембея також коштує грошей», — додав політик.

За його словами, розгорнута Олегом Мусієм і Дмитром Шерембеєм дискредитаційна кампанія проти заступника Міністра охорони здоров’я Руслана Салютіна є їх спільним проектом. «При цьому реально за провал тендерів повинен нести відповідальність тільки Мусій, адже він давно позбавив Салютіна всіх можливих повноважень впливати на проведення тендерних закупівель. Вони хочуть зняти Салютіна насамперед тому, що він не вигідний, оскільки блокує дерибан бюджетних коштів. Яценюку це все добре відомо, тому Салютін і далі буде працювати», — зазначив народний депутат. За інформацією співрозмовника, Дмитро Шерембей навіть уповноважений Олегом Мусієм заходити в кабінети директорів фармкомпаній та озвучувати суми відкатів за участь та подальшу перемогу в тендері. «А включення Шерембея в усі можливі комісії МОЗ із метою перевірки або медичних установ, або фармацевтичних підприємств, хоча він не має ніякого відношення до медицини як такої, робиться з єдиною метою — забезпечити розповсюдження від імені громадськості потрібних Мусію дискредитаційних меседжів на адресу тих, кого перевіряють», — додав він.

Сам Дмитро Шерембей стверджує, що почав захищати пацієнтів, коли йому поставили діагноз «СНІД». Більшість фармацевтичних компаній, критику щодо яких він поширює через свій БФ «Пацієнти України», офіційно спростовують його заяви і звертаються до судів.

За матеріалами Незалежного інформаційно-аналітичного видання «УРА-Інформ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я