СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЗДОРОВ’Я МЕДИКІВ?

3304

Відповісти на листи наших читачів про особливості оплати оздоровчих і нарахування стажу ми попросили головного спеціаліста з питань соціально-економічного захисту Профспілки працівників охорони здоров’я України Лідію ГАВРИЛЕНКО.

ВЗ Чи зараховується як подвійний стаж роботи на посаді дерматовенеролога під час служби у лавах армії?
— У 2003 році до статі 60 Закону України «Про пенсійне забезпечення» були внесені зміни щодо зарахування роботи в інфекційних лікарнях (відділеннях) до стажу роботи у подвійному розмірі, які набрали чинності з 15 серпня 2003 року.
І хоча в зазначеній статті конкретно не вказані шкірно-венерологічні заклади (відділення, кабінети), проте Пенсійним фондом України на підставі листа МОЗ від 15.02.2006 №10.03.68/286 їх визнано як інфекційні, про що територіальним органам пенсійного забезпечення повідомлено листом від 06.06.2006 №7112/0220.
Проте відповідно до пункту «в» статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» періоди військової служби зараховуються до стажу роботи, який дає право тільки на трудову пенсію, але не можуть бути зараховані як робота в інфекційних лікарнях (відділеннях) у подвійному розмірі.
ВЗ Чи мають право на отримання оздоровчих молодші медичні сестри тубдиспансерів, і на якій підставі та які умови оплати їх праці за шкідливі умови?
— Абзацом четвертим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 524 «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» медичним і фармацевтичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я передбачено з 1 січня 2012 року виплату допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки.
До медичних працівників належать особи, які мають повну вищу або неповну вищу медичну освіту і відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам щодо посад лікарів та середнього медичного персоналу (фельдшерів, акушерок, сестер медичних, лаборантів тощо).
Усім іншим працівникам закладів охорони здоров’я, у тому числі й молодшим медичним сестрам, виплата допомоги на оздоровлення здійснювалася (у 2012 році) відповідно до пункту 5.11 спільного наказу Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 «Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» (далі — наказ №308/519) у ме­жах затверджених закладу асигнувань на оплату праці. Крім того, за наявності економії фонду оплати праці може здійснюватися преміювання працівників за умови виконання показників діяльності структурного підрозділу та закладу.
Відповідно до ст. 22 Закону України «Про протидію захворюванню на туберкульоз» працівники протитуберкульозних закладів охорони здоров’я, до яких належать і молодші медичні сестри, мають право на допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання щорічної відпустки. Закон набув чинності з 1 січня 2013 року. На виконання цього Закону має бути прийнято постанову Кабінету Міністрів України, який регулюватиме порядок надання цієї допомоги.
Щодо оплати за роботу у шкідливих умовах, то, відповідно до пункту 4 розділу 4 наказу №308/519, молодшим медичним сестрам протитуберкульозних диспансерів посадові оклади підвищуються на 30%.
Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 10.05.2012 №582 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 р. №123», згідно з якою перелік посад працівників, що мають право на підвищення посадових окладів на 60 та 30% та надбавки за тривалість безперервної роботи у розмірах 60 та 40% посадового окладу, доповнено посадами молодших медичних сестер спеціалізованих закладів охорони здоров’я (структурних підрозділів), які здійснюють діагностику туберкульозу та надають лікувально-профілактичну допомогу хворим на заразну та активну форми туберкульозу. Постанова набула чинності з 1 січня 2013 року.
У зв’язку з прийняттям цієї постанови МОЗ України підготувало зміни до наказу №308/519 щодо встановлення для молодших медичних сестер зазначених виплат, які виплачуватимуться з 1 січня 2013 року. Після його погодження із зацікавленими міністерствами та державної реєстрації в Мін’юсті наказ буде доведено до закладів охорони здоров’я.
ВЗ Чи належить виплата оздоровчих статистикам санітарно-епідеміологічної служби?
— Абзацом четвертим пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 524 встановлено, що медичним і фармацевтичним працівникам виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу під час надання основної щорічної відпустки. Дія цього пункту постанови поширюється на професіоналів та фахівців із повною вищою та неповною вищою медичною (фармацевтичною) освітою.
Посаду статистика медичного віднесено до посад фахівців із неповною вищою медичною освітою.
Для того щоб обіймати цю посаду, необхідно мати неповну вищу медичну освіту (молодший спеціаліст) або базову вищу освіту (бакалавр) за напрямом підготовки «Медицина» за спеціальністю «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Акушерська справа» та пройти спеціалізацію за фахом «Медична статистика» (Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 «Охорона здоров’я»).
Спеціальність «Медична статистика» передбачено Номенклатурою спеціальностей молодших спеціалістів, затвердженою наказом МОЗ України від 23.11.2007 №742 «Про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою». Також наказом МОЗ України від 25.12.92 №195 затверджено Перелік вищих і середніх навчальних закладів, підготовка й отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю, котрим передбачено мати неповну вищу медичну освіту для зайняття посади статистика медичного. Крім того, згідно з пунктом 13 розділу ІІІ цього наказу до роботи на посадах статистиків медичних допускаються фахівці з вищою економічною, економіко-статистичною, інженерно-економічною і статистичною освітою. Таким чином, фахівці з вищою економічною,
економіко-статистичною, інженерно-економічною і статистичною освітою, які працюють на посадах статистиків медичних, у тому числі в санітарно-епідеміологічних станціях, мають право на отримання допомоги на оздоровлення.
Якщо до роботи на посаді статистика медичного працівника допущено за окремим дозволом МОЗ, він також має право на цю допомогу.
ВЗ Чи зараховується стаж роботи на посаді реєстратора медичного для нарахування надбавки за вислугу років?
— Пунктом 3 Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 №1418 (далі — Порядок), передбачено право на отримання надбавки за вислугу років мають медичні працівники державних та комунальних закладів
охорони здоров’я, до яких належать керівники закладів охорони здоров’я та їх заступники з числа лікарів, заступники головного лікаря з медсестринства, керівники структурних підрозділів з числа лікарів, лікарі усіх спеціальностей, професіонали з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності, головні медичні сестри, фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою всіх спеціальностей.
Згідно з Національним класифікатором професій (ДК 003:2010) медичні реєстратори належать до технічних службовців, тобто не є медичними працівниками, тому робота на цих посадах не дає права на цю надбавку. Враховуючи, що на посаді лаборанта можуть працювати фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою, які передбачені Порядком, після трьох років роботи на цій посаді вони матимуть право на надбавку за вислугу років у розмірі 10% посадового окладу.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я