Скандал в обласній лікарні Житомира: чи знайдеться управа на головного лікаря?

232

Посилення епідемії та зростаюча кількість тяжких хворих на COVID-19, здавалося б, не найкращий час для проведення мітингів. Проте три десятки медиків, які працюють реанімації, зібрались під стінами рідної лікарні саме в інтересах своїх пацієнтів, адже іншого способу врятувати їх не бачать, йдеться в сюжеті ТСН.

«У нас кисень сьогодні на одиниці, а потрібно, щоб було хоча б три одиниці, тому що апарати не спрацьовують, хворі лежать сині. Немає машини, щоб вивезти трупи хворих, які у нас у відділеннях знаходяться серед живих хворих. Ми стоїмо на колінах і просимо у міністра охорони здоров’я перевірки», – каже завідувачка відділення анестезіології та інтенсивної терапії Житомирської обласної лікарні Олена Шевчук. Крім того, у відділенні не дотримуються протоколів лікування хворих, а концентраторів кисню немає. «Цього ранку пацієнти задихалися і ми нічим не могли їм зарадити, бо концентраторів не було», – підтримують завідувачку медики. 

Не рахується головний лікар і з працівниками – за їхніми словами, вони не отримують в повному обсязі доплат і компенсацій, передбачених державою для тих, хто інфікувався на робочому місці. «За лютий місяць я отримав 6,5 тисячі за лікування хворих на коронавірус. Хтось собі уявляє, як це працювати в костюмах, надавати важкохворим допомогу! Жодному працівнику закладу не видали компенсацію, що він захворів тут», – обурюється анестезіолог Житомирської обласної лікарні Дмитро Третьяк.

 Ці гострі питання під час пандемії мають вирішуватися в робочому режимі, але головний лікар ані на мітинг, ані на перемовини з персоналом не йде. У нього своя правда: «Мені важко пояснити і зрозуміти, коли вчора ніяких проблем не було, а сьогодні ранком постає питання про те, що начебто нема кисню. Є кисень у нас в лікарні. Всі завідувачі доповіли, що безперебійно», – запевняє генеральний директор Житомирської обласної клінічної лікарні Богдан Леськів та в кулуарах попередив, що всі «незгодні» будуть звільнені.

Медики вимагають саме фінансової перевірки закладу: куди йдуть виділені на боротьбу з коронавірусом гроші? З’ясовувати, хто ж каже правду – головлікар чи працівники реанімації – взялися в обладміністрації. Після годинної розмови чиновники пообіцяли, що обласну лікарню перевірять.

«Ініціюємо спільну робочу групу, швидко виїдемо на місце, бо ми зацікавлені в тому, щоб ця лікарня працювала безперебійно, надавала допомогу “ковідним” хворим, бо там 330 ліжок», – зазначає перший заступник голови Житомирської облдержадміністрації Наталія Остапчук. Також вона заспокоїла медичних працівників, що не дасть звільнити жодного мітингувальника.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я