Щонайменше 8 місяців: науковці назвали тривалість імунітету у тих, хто перехворів на COVID-19

2870

Люди, які перенесли коронавірусну інфекцію, а також ті, хто зробив щеплення від цього захворювання, виробляють довготривалий клітинний імунітет від SARS-CoV-2. Імунологи з Університету Монаша в Австралії зазначають, що такий захист триває щонайменше протягом 8 місяців, а може й довше (але наразі дослідження триває саме стільки часу), про це йдеться в статті у журналі Science Immunology.

Щонайменше 8 місяців: науковці назвали тривалість імунітету у тих, хто перехворів на COVID-19

Вони наголосили, що так звані В-клітини пам’яті імунітету «запам’ятовують» SARS-CoV-2 і, коли він знову потрапляє до організму (після того як людина вже перехворіла на COVID-19 або зробила вакцинацію), оперативно запускають каскад імунних відповідей. В організмі після цього швидко виробляються антитіла, які нейтралізують вірус.

Дослідники перевірили ці дані на 25 людях, які перенесли коронавірусну інфекцію. У них зробили забір 36 зразків крові у період з 4 по 242-й день після прояву симптомів. Через три тижні після прояву захворювання титр антитіл почав очікувано знижуватися. При цьому у всіх учасників протягом 8 місяців після виявлення симптомів «стабільно присутні» В-лімфоцити пам’яті.

Вчені зазначають, що ці клітини мають здатність запам’ятовувати і розпізнавати один з двох компонентів вірусу – або S-білок шипа, або нуклеокапсид (оболонка вірусної частинки навколо його генетичного матеріалу), і переважно виробляли антитіла IgM+ або IgG1+. Титр В-клітин типу CD27+ нарощувався до 150 днів.

Зазначені висновки свідчать про те, що вакцини від COVID-19 будуть захищати організм тривалий час, а не «пару-трійку місяців», як вважали раніше, коли з’ясувалося, що рівень антитіл до коронавірусу знижується після декількох місяців.

«Ми припускаємо, що встановлення системної імунної пам’яті допоможе запобігти важкому системному COVID-19, а повторне інфікування може бути обмежене легкою або безсимптомною інфекцією верхніх дихальних шляхів», – сповістили імунологи.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я