Що очікує лікарів-науковців після старту реформи вторинки?

329

Раїса Моісеєнко, проектор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Платона Шупика, заявила, що медреформа вторинної ланки не передбачає виділення коштів для науковців на оренду приміщень у медустановах та не має механізму реєстрації лікарів-викладачів на платформі HELSI. Про це пані Моісеєнко сповістила на прес-конференції в агентстві УНІАН.

Вона висловила думку, що через запровадження реформи вторинки з 1 квітня, працівники й аспіранти медичних університетів можуть втратити можливість займатися освітньою та практичною діяльністю.

Проректорка зазначила, що головний мінус реформи  – це те, що вона може позбавити більше 600 лікарів науковців їх практичної діяльності.

«Це означає, що 646 науково-педагогічних працівників, у тому числі професорів, втратять можливість проводити лікування пацієнтів у закладах охорони здоров’я, а в перспективі кількох років – і саму лікарську спеціальність; 30 000 лікарів припинять отримувати практичні навички на клінічних базах; а 300 000 пацієнтів – лікуватися у високопрофесійних лікарів», – зазначила Моісеєнко.

Вона також наголосила, що держава завжди надавала кошти на післядипломну підготовку лікарів. Тому в Національній медакадемії післядипломної освіти готується звернення до МОЗ, щоб розв’язати цю проблему за сприяння нового очільника відомства.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я