Секрет «впертості» рецидивуючого тонзиліту розкрито

575

Дослідники із США припустили, що в основі рецидивуючого тонзиліту, що асоціюється із інфекцією стрептокока групи А (власне, гострого фарингіту) лежать певні відхилення в імунних реакціях.

Вони порівняли імунологічні характеристики 26 дітей з рецидивуючим тонзилітом, пов’язаним із стрептококовою А інфекцією, і 39 дітей без рецидивного тонзиліту, які перенесли тонзилектомію (група контролю).

Діти із рецидивуючим тонзилітом перенесли в 12 разів більше епізодів гострого фарингіту, ніж діти з контрольної групи, що теоретично повинно було призвести до синтезу значно більшої кількості CD4+ T-клітин, специфічних до стрептокока А.

Втім, імунітет таких пацієнтів не керувався цією логікою.

Як з’ясувалося, в зародкових центрах мигдалин дітей з першої групи містилося значно менше Т-фолікулярних хелперних клітин і В-клітин, ніж у дітей з контрольної групи. Крім того, рецидивуючий тонзиліт був пов’язаний з порушенням синтезу антитіл проти стрептококового пірогенного екзотоксину A (SpeA), визнаного фактора вірулентності цього патогена.

Подальший генетичний аналіз показав, що у дітей з рецидивуючим тонзилітом був менш поширений алель лейкоцитарного антигену класу II (HLA) DQB1 * 06: 02, який імовірно захищає від стрептококової інфекції. Зате у них частіше зустрічалися HLA DRB1 * 01: 01 і DRB1 * 07: 01, алелі, котрі пов’язані з підвищеним ризиком ревматичних уражень серця.

У сукупності ці результати вказують на цілком ймовірні причини рецидивуючих тонзилітів. Автори роботи сподіваються, що їх вдасться використовувати для створення вакцини від гострого стрептококового тонзилофарінгіту.

Джерело: Medscape

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я