Руйнівний вплив COVID-19 на науку продовжується – вчені

79

Пандемія коронавірусної інфекції знизила на третину кількість наукових проєктів у дослідників з Європи та США. Не постраждали лише науковці, які працюють над проєктами, що пов’язані COVID-19. Про це пише видання PCR News з посиланням на опитування вчених у журналі Nature.

Під час опитувань, що проводилися у 2020 та 2021 роках, були зібрані дані про професійну діяльність та демографічну ситуацію кількох тисяч вчених у Сполучених Штатах та Європі. Науковцям також ставили питання щодо їх участі у проєктах, пов’язаних із COVID-19.

Зазначається, що для підтвердження результатів опитування фахівці проаналізували дані щодо публікацій з бази даних статей та препринтів.

У вчених, дослідження яких пов’язані з SARS-CoV-2, показники продуктивності (загальний робочий час, кількість нових публікацій та поданих у журнали статей, нових проєктів) практично не змінилися в у порівнянні з тими, що були до пандемії. Інші дослідники заявили про значне скорочення робочого часу та нових публікацій.

Повідомляється, що на суттєве зменшення кількості наукових проєктів скаржаться жінки та батьки маленьких дітей. Саме ці групи вчених повідомили про великі збої в роботі на ранній стадії пандемії.

Керівник опитування Дашун Ван зазначив, що через пандемію вчені стикаються з обмеженим доступом в лабораторії та до місць польових досліджень, скороченням особистого навчання та наставництва, фінансування або підтримки досліджень, які пов’язані з COVID-19.

Раніше стало відомо, що епідемія коронавірусуспровокувала атаки на вчених. Дослідникам у  всьому світі погрожували смертю, зґвалтуванням і фізичною розправою за обговорення COVID-19 у публічному просторі.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я