Руанда боїться єпідемії лихоманки Ебола, що вирує у Конго

164

Влада Руанди на кілька годин преекрила кордон із сусідньою ДР Конго після інформації про три смертельні випадки в прикорднному місті Гома від лихоманки Ебола.

Фото: Reuters

Схоже, що на рішення курівництва Руанди вплинула позиція ВООЗ. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щоденно у Конго фіксують 12 нових інфікованих Еболою людей.

Нещодавно ВООЗ надала цій ситуації статус надзвичайної із найвищим рівнем тривоги, проте застерігає від перекриття кордонів та зменшення кількості міжкордонних подорожей або взаємної торгівлі.

В той же час, керівництво Руанди порадило громадянам уникати непотрібних поїздок до Конго.

Третій летальний випадок лихоманки Ебола у двомільйонному місті Гома, розташованому на кордоні ДР Конго і Руанди, викликав занепокоєння, що епідемія може спалахнути у великому місті. Боротися із хворобою заважає і те, що в Конго тривають бойові дії та не поодинокі випадки збройного насилля.

Лише у 2019 році у країні сталося 198 збройних сутичок та нападів. Багато африканців не довіряють лікарям. І не звертаються до них. 30% смертей від Еболи сталося не у лікарнях, а вдома у хворих. За два 2014-2016 роки на заході Африки загинуло більше 11 тисяч людей від цієї хвороби.

Вакцина від Еболи вже існує, і вона ефективна практично на 100%. Але нею прищеплені лише 161 тисяча африканців. Багато африканців відмовляються від вакцинації. У Африці використовуються дві вакцини від Еболи. Одна – виробництва Merck, а друга – Johnson & Johnson.

Джерело: BBC

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я