Розкрадено 12 млн грн, що виділялися на реабілітацію бійців АТО

432

1_228_500x317-505x306_cСпівробітники СБУ спільно з прокуратурою викрили механізм розкрадання бюджетних коштів при реалізації державної програми «Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції». Встановлено, що комерційні структури з трьох регіонів України подавали завідомо неправдиві відомості для участі в конкурсних торгах, які проводила Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО. Підприємці, які перемагали в конкурсах, свідомо приховували інформацію про відсутність у них відповідних фахівців-психологів, а також умов для реабілітації бійців у санаторно-курортних установах, зазначається в повідомленні СБУ.

Бійців просто розміщували в санаторіях, не надаючи жодних послуг з психологічної реабілітації. У деяких випадках учасникам АТО пропонували гроші, щоб вони взагалі не приїжджали до цих установ. За оцінками СБУ, бізнесмени протягом 2015-2016 років привласнили понад 12 млн грн державних коштів. Порушено кримінальні провадження за ч. 5 ст. 191 і ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.

Черговим соромом назвала цю оборудку заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко: «Кошти платників податків виділили, процес роботи державної установи (яка також фінансується з держбюджету) запустили, учасникам АТО і всій Україні на момент прийняття держбюджету повідомили, що «про реабілітацію держава потурбувалася». Сума виділена не мала. А які результати?

  1. Реабілітації немає, люди залишились зі своїми проблемами.
  2. Бюджетні кошти витратили.
  3. Недобросовісні особи примножили статки. Із такими «успіхами» краще взагалі не витрачати кош­тів бюджету, менше доведеться брати та віддавати зовнішніх боргів».

Переламати цю схему, на думку депутата, можуть тільки реформування системи фінансування реабілітаційних послуг і перехід на закупівлю путівок не за критеріями найнижчої ціни (за таких умов і надалі виграватимуть колишні піонерські табори, куди поставлено два тренажери), а за профілями реабілітації, рівнем і якістю виконання індивідуальної програми.

Відповідне звернення І. Сисоєнко направила на ім’я Прем’єр-міністра України. Також вона вимагає якомога швидше розглянути та прийняти проект Закону про попередження інвалідності та систему реабілітації в Україні (№4458), який гарантує додаткове посилення державного забезпечення та компенсацій для людей з інвалідністю, учасників бойових дій, учасників АТО, впроваджує системи реабілітації європейського рівня не тільки для людей з інвалідністю, а й для осіб з тимчасовим обмеженням життєдіяльності тощо.

За матеріалами прес-центру Служби безпеки України, УНІАН та Facebook

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я