Рівень державного скринінгу ракових захворювань незадовільний

603

17799020_lСкринінгові програми, спрямовані на раннє виявлення онкологічних захворювань, дуже дорогі та є соціальною, а не медичною проблемою. Це державне питання. Лікарі ж можуть займатися профілактикою шляхом інформування населення про загрози та наявні методи діагностики й лікування.

Таку думку висловив заступник директора Національного інституту раку Сергій Коровін на ХІІІ з’їзді онкологів і радіологів України, що відбувся у Києві минулого тижня. За його словами, у Німеччині тільки на запуск новітнього загальнодержавного скринінгу раку шкіри (з використанням таргентних хіміопрепаратів) було витрачено 4 млрд Євро.

Згідно з даними ВООЗ серед онкологічних патологій на сьогодні найпоширенішими є захворювання легень і шлунка. За спостереженнями С. Коровіна, усе більше жінок України спростовують твердження, що слабка стать уважніше ставиться до свого здоров’я. «В Україні навряд чи знайдуться серйозні відмінності між жінками та чоловіками в цьому питанні. Лікарі, на жаль, регулярно стикаються із задавненими формами раку шийки матки та молочної залози», — сказав онколог.

Бич сильної статі — рак передміхурової залози, на який страждають 7% чоловіків після 40 років. В Україні показники захворюваності серед чоловіків зростають дуже стрімко. За останні 10 років кількість діагностованих випадків на рік збільшилася на 56,4%. Показник смертності за той самий час підвищився на 28,9%.

Лікарі зазначають: такий характер розвитку онкоепідемічного процесу призведе до того, що в найближчі 10 років рівень захворюваності на рак передміхурової залози в нашій країні зросте в 2 рази, смертності від цієї патології — в 1,6 разу.

За матеріалами УНН

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я