Рідкісні кардіохірургічні операції роблять закарпатські лікарі

360

На Закарпатті медики розпочали розвиток новітнього напрямку кардіохірургії – ендопротезування аорти. Завдяки цьому сучасному методу лікування складної патології судин, можна знизити для пацієнта травматичність та ризики оперативного втручання, тим самим рятувати людське життя при смертельно небезпечній хворобі.

Найпершу операцію лікарі провили в обласному кардіодиспансері в січні 2019 року. Успіх операції залежить від злагодженої роботи команди лікарів (рентген-хірургів, ендоваскулярних хірургів та кардіохірургів). Оскільки в операції задіяна ціла команда спеціалістів, то лікарі називають такі операції гібридними. Особливо потрібне для операцій такого рівня високотехнологічне обладнання (ангіографічна система). В межах проекту співпраці Світового банку та МОЗ «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» були виділені кошти на закупівлю обладнання у Закарпатський обласний клінічний кардіологічний диспансер.

За словами Ігоря Дітківського, ендоваскулярного хірурга НІССХ  ім. М.М. Амосова, такі операції в Україні необхідні сотням пацієнтів. Травми аорти часто зустрічаються при ДТП. Лише 5-10% пацієнтів з таким діагнозом виживає. Щоб якнайбільше пацієнтів могли вижити, має працювати розгалужена мережа лікарень, які здійснюють подібні операції. Хворого по «швидкій» мають доставляти до медзакладу, який забезпечений як протезами і обладнанням, так і фахівцями.

Пацієнту в індивідуальному порядку підбирають протез під час ендопротезування аорти. Підбір такого протезу – надскладне завдання для лікарів. Вони існують різних розмірів та форми, тому слід  підібрати оптимальний, як за діаметром, так і за довжиною. Операція дуже схожа на стентування, коли в уражену судину імплантується підтримуючий «каркас» через маленький розріз. Єдина різниця в тому, що діаметр і довжина цього «каркасу» біліші в рази, ніж у стента.

Джерело: МОЗ Ураїни

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я