Реімбурсація інсулінів перейде в руки НСЗУ: виділено більше 1 млрд грн

59

Починаючи з 1 липня 2021 року, до компетенції НСЗУ належатиме адміністрування Державної програму реімбурсації препаратів для терапії цукрового та нецукрового діабету. Вже з другого півріччя збільшиться бюджет на забезпечення інсулінами до понад 1 млрд грн на 6 місяців. Цих коштів має вистачити, що всі хворі гарантовано були забезпечені інсуліном.

Реімбурсація інсулінів перейде в руки НСЗУ: виділено більше 1 млрд грн

Єдиним платником за програмою стане НСЗУ. Всі учасники процесу будуть користуватися тими перевагами, які надає єдиний платник, як це зараз відбувається з програмою «Доступні ліки». Пацієнти матимуть право одержати інсулін безкоштовно або з доплатою – за е-рецептом.

Наразі на громадському обговорення знаходиться постанова щодо реімбурсації інсулінів під адмініструванням НСЗУ. Всі представники зацікавлених сторін можуть подавати свої пропозиції.

Зазначається, що 16 квітня цього року на сайті МОЗ був розміщений проєкт постанови «Про реімбурсацію лікарських засобів за Програмою державних гарантій медичного обслуговування населення». Протягом 15 днів можна надіслати пропозиції та зауваження щодо зазначеного документу.

Повідомляється, що згідно з проектом постанови передбачається поєднати в одному нормативно-правовому документі весь механізм реімбурсації, а також внесення змін у реімбурсацію інсулінів, які з 1 липня переходять під адміністрування НСЗУ.

До 19 травня також планують сформувати та оприлюднити новий реєстр граничних оптово-відпускних цін на ліки.

Зазначається, що у межах програми реімбурсації особи, які мають психічні та поведінкові розлади, епілепсію, зможуть отримувати ліки безоплатно або із незначною доплатою. Це стосується терапії в амбулаторного лікування. На 1 жовтня запланований старт цього етапу програми.

З початку цього року всього за Держпрограмою «Доступні ліки» лікарі виписали 4,5 млн рецептів, з яких 83% з них уже погашені.

Вперше до програми з початку 2021 року долучилися більше 261 000 пацієнтів. Загалом е-рецепти на препарати за цією програмою одержують 2 млн 800 тис. українців. «Доступні ліки» реалізуються у 1 163 аптеках, загалом це 9 500 місць відпуску по всій країні.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я