Радуцький: якщо ЄС почне визнавати українські ковідні сертифікати, охочих отримати щеплення стане більше

26

Після того, як Європейський Союз визнає українські сертифікати вакцинації, в країні значно зросте кількість людей, які захочуть отримати щеплення проти COVID-19. Про це повідомив в програмі «Перехресний допит» голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат Михайло Радуцький, пише УНІАН. За словами нардепа, число українців, які хочуть вакцинуватися виросло в порівнянні з тогорічними показниками. Він зауважив, що заохочувати до отримання щеплення може і Євросоюз, дозволивши в’їзд з українськими COVID-сертифікатами.

Радуцький підкреслив, що наразі немає проблеми з можливістю пройти вакцинацію. Необхідно лише бажання людей.

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування навів цифри – в кінці 2020 року готових робити щеплення було близько 43% українців. В поточному році кількість бажаючих зросла – зараз отримати щеплення хочуть понад 50%.

Радуцький зауважив, що це дуже хороші цифри, однак хотілося б 70% або 80%, як це відбувається в цивілізованих країнах. Також він зауважив, що серед населення зростає довіра до Міністерства охорони здоров’я. За його словами на сьогодні в Україні немає дефіцити та ажіотажу з вакцинами. На його думку, відсоток бажаючих вакцинуватися буде збільшуватися.

«Євросоюз нам дорікав, що треба могутніше вести рекламну кампанію. Обговорили і зійшлися на думці, що як тільки ЄС почне визнавати сертифікати вакцинації (ці переговори на фінальній стадії), то бажаючих побільшає», – наголосив він.

Також він підкреслив, що антивакцинальна кампанія проводиться медійно і в соцмережах могутніше, ніж вакцинальна. Однак в Україні, не дивлячись на це, кількість бажаючих отримати щеплення, зростає.

Михайло Радуцький сказав, що антивакцинальна кампанія є не тільки в Україні. «Дуже багато супротивників вакцинації. Єдина різниця, що в Бельгії не хочуть вакцинуватися молоді люди, бо вони ще з першої хвилі почули, що ковід вражає літніх людей. У нас навпаки, у нас молоді люди більш обізнані, більше хочуть вакцинуватися, а літні люди менше хочуть вакцинуватися», – сказав голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Нещодавно, Михайло Радуцький повідомив, що три країни ЄС можуть надати Україні надлишкові партії вакцин, серед них Данія, Польща, Естонія.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я