Рада прийняла закон про протидію коронавірусу

337

Верховна рада України сьогодні вранці прийняла за основу і в цілому законопроект №3219 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)”, ініціатором якого виступало Міністерство охорони здоров’я України.

За документ проголосували 344 народних депутати. Новий закон передбачає посилення відповідальності за порушення правил та норм карантину, санітарно-гігієнічних норм та санітарно-епідемічних правил, що передбачені ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб” та іншими законодавчими актами і рішеннями місцевих органів влади, що направлені на боротьбу з інфекційними захворюваннями.

Відповідальність за недотримання умов карантину

Депутати погодили введення жорсткої відповідальності за недотримання умов карантину, тепер на порушників за рішенням суду може чекати накладення штрафу на громадян від одного до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, в законі передбачено введення низки екстренних тимчасових заходів для протидії епідемії:

  • проведення закупівлі товарів, робіт і послуг необхідних цієї мети без застосування процедур, передбачених ЗУ “Про державні закупівлі”;
  • стовідсоткова передоплата за такі товари, роботи і послуги;
  • звільнення від сплати імпортного мита та ПДВ на лікарські засоби, медичні вироби і / або медичне обладнання, призначених для запобігання виникненню та поширенню коронавірусу в Україні;
  • контроль з боку Кабінету міністрів щодо цін на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари.

Дистанційна робота

В новоу акті також передбачено переведення працівників на дистанційну форму роботи на час карантину. Таке право отримають державні службовці, службовці місцевих органів самоврядування, установ, підприємств, установ, організацій, зокрема, прийому і обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через веб-сайти і інші комунікаційні засоби.

Також передбачено заборону на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи (на період карантину та на 30 днів після його відміни); заборону на залучення до адміністративної відповідальності іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів/підрозділу Державної міграційної служби із заявою про продовження терміну перебування на території України, в зв’язку з введенням карантинних заходів в державі.

Карантин в новому законі відноситься до форс-мажорних обставин, це означає, що законом подовжено терміни отримання та надання адміністративних та інших послуг; ряд заходів, спрямованих на захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, недопущення припинення надання житлових субсидій, реєстрації безробітних і т.д.; заборона на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Доплати для медиків

Уряду також доручено протягом тижня розрахувати та встановити додаткові надбавки всім медикам та працівника, що займаються безпосередньо допомогою хворим на COVID-19 та залучені до робот по недопущенню поширення коронавірусної інфекції в Україні. Доплата становитиме 200% від заробітної плати та вводиться на період здійснення протиепідемічних заходів.

Нардепи також прописали відповідальність за порушення умов обсервації чи карантину.

Джерело: РБК-Україна

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я