ПРООН ігнорує українського виробника, хоча його пропозиція економніша на 30%

215

Виробник препаратів крові ПрАТ «Біофарма» має намір домагатися від Програми розвитку ООН (ПРООН) перегляду рішення про підсумки тендера на закупівлю медикаментів для лікування хворих на гемофілію (фактор крові XVIII), переможцем якого визнано італійську фармакологічну компанію «Кедріон», незважаючи на те, що її пропозиція була на 30% (600 тис. дол.) дорожчою.

«Для нас це питання принципове. МОЗ має всі засоби для того, щоб зупинити тендер. Ми готові розбиратися на будь-якому рівні, готові сідати за стіл з нашими опонентами, з ПРООН, з експертами, залучати експертів з-за кордону. Ми впевнені в своїй правоті і хочемо вирішити проблему з гемофілією в Україні», — повідомив президент компанії «Біофарма» Костянтин Єфименко.

К. Єфименко розповів, що ціна пропозиції переможця тендера — італійської компанії «Кедріон» — 0,16 дол. за міжнародну одиницю (МО), тоді як «Біофарми» — 0,11 дол. за МО. За його словами, «Біофарма» неодноразово зверталася до ПРООН за роз’ясненнями щодо ухваленого рішення і виконала всі передбачені процедури, щоб оскаржити підсумки тендера, однак не отримала від міжнародної організації жодної відповіді.

Крім того, керівництво ПрАТ «Біофарма» звернулося до МОЗ з проханням зібрати спільну нараду з представниками ПРООН, щоб переглянути результати тендера і не допустити подібних ситуацій в майбутньому. К. Єфименко зазначив: «Біо­фарма» готова 10% програми передати безкоштовно. Ми навіть готові до редукціону (торги зі зниженням ціни). Ми будемо боротися за право постачати українцям вітчизняні препарати».

Директор підприємства наголосив, що з огляду на великий попит на фактор крові у світі і збільшення обсягу експорту продукції ПрАТ «Біофарма» невизнання перемоги українського підприємства в цьому тендері практично не позначиться на його діяльності. Водночас забезпечення українських пацієнтів препаратами крові вітчизняного виробництва є стратегічним завданням компанії. «Бажання всього нашого колективу — без допомоги держави вирішити проблему з гемофілією в Україні на 100%, щоб всі, хто народ­жується із цим захворюванням, мали право на нормальне життя», — сказав він. К. Єфименко також зазначив, що ПрАТ «Біофарма» неодноразово успішно співпрацювало з ПРООН і перемагало в тендерах, які проводила ця організація.

Народний депутат, Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк також став на захист вітчизняного виробника. Він звернувся до в. о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун і Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням розібратися, чому відбувається закупівля медичних препаратів за завищеними цінами, а також до Антимонопольного комітету України, в Офіс щодо залучення і підтримки інвестицій при Кабміні та в Офіс бізнес-омбудсмена. «У завод «Біофарма» інвестовано 50 млн дол. Це 500 робочих місць і 100 млн грн податків, які щорічно підприємство платить у бюджет. Це серйозний український виробник. Тільки 12 країн здатні виготовляти продукцію такого призначення й такої якості. Рішення ПРООН завдає шкоди українському виробництву, українському бюджету і українському торговому балансу. Але це питання стосується не тільки пацієнтів, бюджету й промисловості. Це питання інвестиційного клімату в країні», — зазначив В. Галасюк.

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна» та видання Depo.ua.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я