Прогноз НАН України: після 13 квітня середня кількість хворих на COVID-19 має знизитися на 20%

104

Велика кількість нових випадків до 13 квітня, на жаль, збережеться і складатиме понад 18 тис. щодня. А от з 14 квітня вона потроху почне зменшуватися, як зазначає міжвідомча Робоча група представників Національної академії наук України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вінницького національного технічного університету та Національної академії медичних наук України.

Прогноз НАН України: після 13 квітня середня кількість хворих на COVID-19 має знизитися на 20%

«Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків протягом тижня 14-20 квітня 2021 року складатиме 16 351 на добу», – йдеться у повідомленні. Аналіз випадків продемонстрував, що зараз фіксується чимала кількість задавнених захворювань, що частково пояснює високу летальність від коронавірусу. Поки що вона тримається в межах 2,2%–2,5%.

Завантаженість лікарень потроху стабілізується, але поки залишається високою. Порівняння з минулою(осінньою) хвилею COVID-19 поки не на користь нинішній ситуації: кількість госпіталізованих з доведеним діагнозом або з підозрою на нього перебільшує такий параметр восени на 70%. Порівняно з максимумом минулої хвилі, число зайнятих ліжок із подачею кисню зросло у 2,5 рази, зайнятих апаратів штучної вентиляції легень – на 70%, зайнятих відділень інтенсивної терапії – на 50%. 

Якщо в другу хвилю хворіло на COVID-19 відносно мало дітей, то зараз таких пацієнтів стає все більше. «лідером» в цій категорії хворих стали діти віком до 10 років. Вчені пояснюють це особливостями «британського» штаму коронавірусу.

Однак попри таку сумну ситуацію НАНУ все ж вбачає світло в кінці тунелю і сміливо прогнозує зниження темпів розповсюдження коронавірусу і вихід на плато.

Вчені наводять наступні аргументи на користь такої перспективи:

  • максимум позитивності ПЦР-тестів вже пройдений;
  • кількість позитивних ПЦР-тестів демонструє певну стабільність;
  • абсолютна кількість ПЦР-тестів почала знижуватися;
  • динаміка кількості позитивних тестів узгоджується з кількістю нових випадків на дату проведення тестування.

Скільки може продовжитися плато, перш ніж ми перейдемо до етапу затухання принаймні 3 хвилі коронавірусу, вчені поки не можуть відповісти, адже ситуація нестабільна.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я