Профільний комітет ВРУ підтримав законопроєкт про систему громадського здоров’я

106

Комітет ВР з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування рекомендував до розгляду в першому читанні законопроект про систему суспільного здоров’я (№4142). Зазначеним проєктом закону передбачається формування компетентного органу в галузі громадського здоров’я.

Профільний комітет ВРУ підтримав законопроєкт про систему громадського здоров'я

Відповідне рішення комітет ухвалив 15 жовтня під час засідання.

Віктор Ляшко, головний санлікар та заступник керівника МОЗ сповістив, що завдяки законопроєкту передбачається побудова єдиної вертикалі громадського здоров’я від національного до місцевого рівня. За його словами, така система буде спроможна оперативно реагувати на надзвичайні події в системі громадського здоров’я, включаючи відповіді на спалахи захворювань, пандемій та аварій різного походження.

Структура запропонованої моделі передбачає створення на нацрівні уповноваженого органу в галузі громадського здоров’я. Пан Ляшко пояснив, що відповідний орган можна створити з нуля, а можна й на базі існуючих структур, які мають статус центрального органу виконавчої влади.

«Цей уповноважений орган у сфері громадського здоров’я підпорядкований Кабміну, а його діяльність спрямовується і координується міністром охорони здоров’я. Керівник уповноваженого органу стає і виконує повноваження головного державного санітарного лікаря України», – пояснив санлікар.

Відповідно до законопроєкту, на регіональному рівні мають сформувати теруправління уповноваженого органу, а керівник територіального управління буде головним державним санітарним лікарем відповідної адмінтериторії.

Також проєктом закону передбачене відкриття мережі центрів з контролю і профілактики захворювань, які будуть утворені на базі лабцентрів, а також регіональних ЦГЗ, які почали створюватися в рамках формування системи громадського здоров’я.

На обласному рівні центри контролю і профілактики захворювань будуть підпорядковані територіальному органу уповноваженого органу в сфері громадського здоров’я.

Законопроект передбачає, що ЦГЗ збереже свої функції і експертизу і увійде до нової системи як держустанова.

Що стосується фінансування, то воно буде здійснюватися за кошти держбюджету, які передбачені на видатки на держпрограми громадського здоров’я, також додатково є опція залучення коштів місцевих бюджетів, передбачених на фінансування місцевих програм громадського здоров’я.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я