Президент: Україні потрібно розробити систему «паспортів вакцинації» та збільшувати колективний імунітет від COVID-19

90

В Україні триває епідемія коронавірусної інфекції та кампанія із вакцинації. Під час селекторної наради під керівництвом Володимира Зеленського обговорювали питання щодо поставки вакцин проти COVID-19 та можливість запровадження «паспортів вакцинації».

Президент: Україні потрібно розробити систему «паспортів вакцинації» та збільшувати колективний імунітет від COVID-19

Очільник України поцікавився у керівництва МОЗ щодо плану постачання вакцин від коронавірусу, а також питанням збільшення числа пунктів вакцинації в країні.

У МОЗ  відзвітували, що наразі в країні функціонують 1 200 пунктів щеплень, де громадяни можуть імунізуватися від COVID-19. У відомстві повідомили, що за міжнародною програмою COVAX вже найближчим часом прибудуть до України 300 000 доз вакцини AstraZeneca та 117 000 доз вакцини Pfizer. У МОЗ зазначили, що введення громадянам другої дози вакцини планується з кінця травня, тобто через 12 тижнів після першої ін’єкції. Саме за даним алгоритмом формується найміцніший імунітет.

Повідомляється, що також продовжуються переговори щодо прямих контрактів на закупівлю вакцин, що дасть змогу охопити ними якомога більше число громадян.

Під час наради також приділили увагу питанню введення «паспортів вакцинації», які планують запровадити у країнах ЄС.

«Ці «паспорти» вже розробляються і країнами Європейського Союзу, і США, і Швейцарією, й Ізраїлем – тобто багатьма розвиненими країнами, які активно працюють над створенням колективного імунітету проти коронавірусу. Нам теж треба розробити свою систему відповідної «паспортизації», також для стримування поширення коронавірусної хвороби необхідно охопити 70% дорослого населення щепленнями проти COVID-19», – роз’яснив пан Зеленський.

Михайло Федоров, очільник Мінцифри зазначив, що спільно з МОЗ відомство стежить за якістю даних у реєстрі вакцинованих. Це надасть змогу відображати «паспорти вакцинації», коли це буде потрібно.

Зазначається, що також приділили увагу питанню заборгованості із виплати лікарняних. Міністерка соцполітики Марина Лазебна сказала, що під час засідання Кабміну вже було погоджено рішення про виділення коштів для часткового перекриття заборгованості. Зокрема мова йде про 400 млн грн. Уряд і надалі триматиме це питання на контролі, щоб знайти джерела для фінансування для всіх заборгованостей

Денис Шмигаль, керівник Кабміну відзвітував, що станом на 29 березня в Україні є 316  777 активних хворих на коронавірус. Антилідерами за даними показниками є Київ, Одещина на Львівщина.

«У «червоній» зоні сьогодні перебувають 10 областей і місто Київ. Херсонська область – єдина в «жовтій» зоні. Решта областей – у «помаранчевій». П’ятий тиждень поспіль фіксується зростання кількості госпіталізацій», – пояснив Прем’єр-міністр.

Він додав, що наразі завантажені 44 369 ліжко-місць із 75 158.

Пан Шмигаль підкреслив, що в Україні зросло число проведених за тиждень тестувань на виявлення коронавірусної інфекції:

  • 326 000 ПЛР-тестів (за попередній тиждень – 303 тис.);
  • 251 000 експрес-тестів (минулого тижня – 226 тис.);
  • 125 000 ІФА-тестів (минулого тижня – 117 тис.).

У МВС сповістили, що працівники Нацполіції перевірили 71 тис. суб’єктів господарювання щодо дотримання правил карантину в 11 областях, які потрапили до «червоної» зони. Була припинена робота 90 закладів.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я