Поради від ЦГЗ, як вберегтися від спеки

510

Спека в Україні досі не відступає. У таких умовах необхідно ретельно слідкувати за станом здоров`я та дотримуватися деяких правил поведінки, аби вберегтися від проблем через високі температури.

Раніше ми вже публікували інформацію про те, як потрібно повидится у спеку людям з серцево-судинними захворюваннями і як вберегтися від ризику виникнення меланоми під час відпочинку на пляжі.

А сьогодні публікуємо рекомендації фахівців Центру громадського здоров’я МОЗ, яких слід дотримуватися, аби не мати проблем зі здоров`ям у спекотні літні дні:

  1. Менше перебувати на відкритому сонці с 11 до 16 годин. Бажано шукати прохолодні та тінисті місця, де можна трохи охолонути. Краще не виходити на вулицю в ці години та знаходиться у приміщенні, де працює кондиціонер.
  2. Менше засмагати. Якщо ви плануєте приймати сонячні ванни, то слід користуватись сонцезахисними засобами (крем, масло, емульсія) з SPF не менше 30. Наносити сонцезахисний крем слід за 30 хвилин до виходу на вулицю.
  3. На пляжі та під час відпочинку на природі, у спекотну погоду варто захистити себе від опіків. Одяг має бути з натуральних тканин, легкий, бажано з довгими рукавами. Також при собі необхідно мати сонцезахисні окуляри та капелюх, щоб сонце не запекло в потилицю. Не слід відвідувати солярії в літню спеку – це небезпечно.
  4. Вживайте достатню кількість чистої питної води. Влітку вкрай необхідно підтримувати водний баланс організму. Пийте воду маленькими ковтками, коли відчуваєте спрагу. Якщо є будь-які протипоказання за станом здоров’я, щодо вживання води – порадьтеся зі своїм лікарем.
  5. Обмежте вживання кави, алкоголю та напоїв з великим вмістом цукру та кофеїну. Уникайте сильно охолоджених напоїв у спеку. Вони можуть стати причиною судоми шлунка. Якщо у вас наявні хронічні захворювання (діабет, підвищений кров’яний тиск), заздалегідь проконсультуйтесь з лікарем щодо дотримання водно-сольового режиму.
  6. Найкращий спосіб охолонути у спеку – прийняти прохолодний душ або ванну.
  7. Не використовуйте духову шафу в спекотні дні. Вона ще більше нагріває повітря в квартирі. Також варто уникати важкої жирної їжі, бо вона створює додаткове навантаження на шлунок.
  8. У літню спеку слід знизити темп фізичної активності. Не варто займатися дуже активними фізичними вправами на відкритому сонці при спекотній погоді. Також необхідно зменшити тяжку фізичну працю.
  9. Ні в якому разі не лишайте дітей та домашніх тварин у припаркованій автівці. Залишаючи домашніх улюбленців вдома самих, заздалегідь перевірте, чи є у них достатня кількість свіжої води та доступ до тіні.

Джерело: ЦГЗ МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я