Полтавщина: Буде, як у Європі

2782

П’ять років тому на базі Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського було створено відділення інтервенційної радіології. Якщо в перший рік роботи місцеві кардіохірурги робили звичайні периферійні ангіографії судин нижніх кінцівок, то сьогодні тут успішно виконують стентування коронарних і периферійних судин, емболізацію маткових артерій, ендовоскулярні втручання на нижніх кінцівках тощо. До речі, за обсягом виконання останніх Полтавщина посідає друге місце в Україні.

Унікальний стаціонарний ангіограф фірми SIEMENS, придбаний 2009 року за кошти обласного бюджету (півтора мільйона доларів), дозволяє проводити пов­не обстеження коронарних та периферійних судин і їхнє хірургічне лікування. У відділенні є також переносний мобільний ангіограф — так звана С-арка, який використовують переважно для встановлення кардіостимуляторів.

VZ_22-23_Страница_13_Изображение_0002 Завідувач відділення інтервенційної радіології Руслан Сакевич
У відділення привезли пацієнта Н. із пов­ною АV-блокадою серця, частота серцевих скорочень добігала 18-24. Хворого негайно прооперували: встановили однокамерний кардіостимулятор голландського виробницт­ва, врятувавши таким чином життя. Операцію успішно провели кардіохірурги Гай Пузирьов та Євген Ханенко. Причому, це було зроблено в рамках державної програми, тому пацієнту операція нічого не коштувала.

— На Полтавщині близько тисячі пацієнтів на рік потребують проведення коронарографії, 500 хворих мають потребу у стентуванні, — констатує завідувач відділення інтервенційної радіології, головний позаштатний спеціаліст за фахом «Хірургія серця і магіст­ральних судин» департаменту охорони здоров’я Полтавської облдерж­адміністрації Руслан Сакевич.

2011 року було проведено близько тисячі операцій, 2012-го — майже півтори тисячі, а минулого року — близько двох тисяч операцій, причому різних за своїм характером. Це особ­ливість полтавського відділення, адже в інших областях існує спеціалізація: окремо — діагностика і стентування коронарних судин; діагностика і стентування судин нижніх кінцівок; емболізація маткових артерій тощо.
У кінці минулого року полтавські кардіохірурги почали лікування гострих інфарктів міокарда методом стентування — за умови, якщо хворого доправили у відділення протягом 24 годин. І такий спосіб знижує смертність від цього серйозного захворювання утричі! За цей час вдалося врятувати майже півтора десятка людей.

Цікаво, що середній вік працюючих тут — 30 років. Але провідні кардіохірурги відділення — Руслан Сакевич, Гай Пузирьов та Євген Ханенко — пройшли серйозну підготовку в кращих клініках столиці: Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, ННЦ «Інститут кардіології ім. академіка М.Д. Стражеска», Інституті серця м. Києва.

 Кардіохірурги відділення Євген Ханенко (зліва) і Гай Пузирьов
— Поки що в себе ми тільки проводимо операції, а доліковуються наші хворі в сусідніх відділеннях — судинної хірургії, кардіології тощо. Але ми порушуємо питання про створення ліжко-фонду з блоком інтенсивної терапії, — каже Руслан Сакевич. — Сподіваюся, що вже наступного року проблема вирішиться, і буде в нас, як у Європі. Це значно поліпшить якість реабілітації хворих, адже вони перебуватимуть під постійним контролем фахівців відділення.

Руслан Петрович постійно вдосконалює свої навички і вимагає цього від колег. Він — дійсний член Товариства радіологів Північної Америки, клубу РСR (Європейське товариство кардіологів інтервенційної радіології), член Асоціації інтервенційної кардіології України. Та річ не в титулах: головний принцип роботи полтавських кардіо­хірургів — дати шанс якомога більшій кількості хворих на тривале й повноцінне життя.

Андрій КОНДРАТЮК, власкор «ВЗ», м. Полтава

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я