Подвійна гра Ольги Богомолець

940

bogomolesУ минулому номері «ВЗ» (№47-48 від 27.11.2015 р.) ми розповіли про високі наміри Голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець подолати фарммафію, але в дещо нетрадиційний спосіб — створивши своєрідне лобі. Воно досить строкате за своїм складом, адже окрім депутатів і колишнього Міністра охорони здоров’я Олега Мусія включає «молоду команду» помічників. Перший у цьому списку — переможець конкурсу Микола Шпаковський. Сьогодні ми познайомимо вас іще з одним героєм. Зустрічайте — помічник Ольги Богомолець, лікар-інфекціоніст, колишній керівник ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та талановитий маніпулятор Володимир Курпіта.

Спікер Верховної Ради Володимир Гройсман, мабуть, увійде в історію української законотворчості вже тому, що саме завдяки його рішенню із січня 2015 р. громадянам України стали доступні стенограми засідань парламентських комітетів та дані про помічників народних депутатів.

Володимир Курпіта ходив у фаворитах Міністра охорони здоров’я Олега Мусія. Спершу був його радником, невдовзі зайняв затишне крісло Голови Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань. Це було нескладно для випускника військово-медичного факультету при Горьківському медуніверситеті ім. С. М. Кірова, де готували кадри для КДБ СРСР (зараз цей виш має невтаємничену назву «Військово-медичний інститут ФСБ РФ»).

Курпіта також очолював створену Мусієм Стратегічну дорадчу групу з питань реформування системи охорони здоров’я. У цю саму групу був запрошений і фахівець з Грузії Олександр Квіташвілі.

Ставши Міністром охорони здоров’я в грудні 2014 р., О. Квіташвілі почав свою роботу саме з презентації напрацювань групи в різних регіонах як основи майбутньої медичної реформи.

Тобто Ольга Богомолець узяла собі в помічники ідейного натхненника тієї самої концепції, яку вона завзято саботує та не допускає до сесійної зали Верховної Ради. Цікаво, що Володимир Курпіта з’явився серед помічників Голови профільного Комітету саме в розпал розгляду законопроектів МОЗ.

Невже розробник реформи знадобився Ользі Богомолець, щоб умертвити своє ж «дитя»?

Схоже, усе набагато цікавіше. Пропозиція Ольги Богомолець у той час, коли Курпіта після відставки Мусія залишився не при ділі, звичайно ж, була привабливою. Та й перед громадськістю легко було б виправдатися, чому з керівника міжнародної групи розробників реформи він перетворився на її головного критика. Мовляв, він зовсім не таку реформу розробляв, МОЗ усе переінакшило.

30 вересня 2015 р. (через 2 тижні після розіграного спільно з екс-регіоналами спектаклю в Комітеті, де був винесений остаточний негативний вердикт щодо законопроектів Олександра Квіташвілі) у Харкові проходила конференція «Міжнародне партнерство як каталізатор імплементації медичної реформи в Харківському регіоні». Голова Стратегічної дорадчої групи Володимир Курпіта — модератор теми «Медична реформа».

Харківська медична спільнота вкрай здивована: Курпіта бадьоро розповідає про майбутнє медичної реформи… практично дослівно повторюючи торішню доповідь Олександра Квіташвілі. Ті самі тези, ті самі принципи, невелике розходження в термінах і цифрах… Дежавю, не інакше.

Далі — більше: учасникам конференції роздали матеріали, що закликали до автономізації медичних установ. До тієї самої автономізації, яка, за словами Ольги Богомолець, неминуче призведе до тотальної приватизації поліклінік і лікарень підступною «мафією».

Якийсь абсурд! Голова Парламентського Комітету Ольга Богомолець чотири місяці поспіль з будь-якого доступного медіа-майданчика поливала брудом реформаторські розробки команди Квіташвілі, доводячи суспільству, що законопроекти МОЗ принесуть лише негатив, а її офіційний помічник їздив по країні та всіляко нахвалював ці самі постулати.

Тож, може, проблема не у реформі? А в банальному бажанні зірвати починання Олександра Квіташвілі за будь-яку ціну? Хто і навіщо поставив перед нею це завдання? Чи це її ініціатива?

Не зайвим буде згадати, що О. Квіташвілі належить до пулу пропрезидентських міністрів. А О. Богомолець, наприклад, давно звільнена з посади Радника Президента Петра Порошенка (хоча вона й не любить згадувати про це). Та й в «БПП» останнім часом вона почувається не у своїй тарілці, усе частіше звинувачуючи своїх соратників, використовуючи популістські шаблони на кшталт «не за те на Майдані стояли».

Утім, Ольга Богомолець уже не раз виплутувалася з найскладніших ситуацій. Представник команди екс-мера Києва Леоніда Черновецького, кума Ірени Кільчицької, особистий лікар колишнього Президента України Віктора Ющенка, власниця замку і однієї з найдорожчих приватних клінік України, кума фармолігарха Петра Багрія, одна з найбагатших землевласниць нинішньої Верховної Ради, Ольга Вадимівна завжди відчуває момент, коли варто почати «відхрещуватися» від своїх колег і керівників.

Сфера охорони здоров’я настільки складна, а ситуація в ній настільки плачевна, що будь-який законопроект потребує і обговорень, і доробок до його голосування, і доповнень у подальшому. Але Ольга Богомолець і її оточення й слухати не хочуть ні про які законопроекти МОЗ. Тож не варто виключати, що вже завтра хтось із соратників Богомолець зареєструє в Парламенті законопроекти з медичної реформи, клоновані з доробок команди Квіташвілі. А маніпулятивний технолог Володимир Курпіта, ми впевнені, зможе пояснити суспільст­ву, у чому ж «принципова» різниця між поганою автономією Квіташвілі й чудовою автономією Богомолець.

Зрив реформи преса в будь-якому випадку назве поразкою Олександра Квіташвілі та президентської команди. Хоча питати слід було з дружної антиміністерської команди Богомолець, у яку входять як «великі революціонери» (Олег Мусій, Оксана Корчинська), так і одіозні екс-регіонали (Тетяна Бахтеєва, Ігор Шурма, Олександр Біловол).

За матеріалами Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я