Підвищення зарплат медикам не є пріоритетом для МОЗ

4301

Професійна спілка працівників охорони здоров’я України 17 січня вчетверте надіслала Прем’єр-міністру України звернення «щодо вирішення критичної ситуації, яка склалася в галузі через порушення трудових прав працівників, «зрівнялівку» в оплаті праці, відсутність соціального діалогу з боку Міністерства охорони здоров’я України та повне усунення Профспілки від процесу реформування системи охорони здоров’я».

На думку Профспілки, неприйнятним є задеклароване підвищення заробітної плати у 2018 році лише працівникам первинної ланки, оскільки низьким залишається рівень оплати праці фахівців, котрі забезпечують спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу. «Роз’яснення, які надаються профільним Міністерством щодо такого підвищення рівня заробітної плати, подекуди є суперечливими й не відповідають чинним законодавчим актам з питань оплати праці, — говорять у Профспілці. — Складається враження, що вирішення питання підвищення розміру оплати праці в галузі охорони здоров’я не є пріоритетним для МОЗ. Публічні заяви очільників профільного Міністерства не підтверджуються конкретними діями та розробкою відповідних проектів нормативно-правових актів (у тому числі з метою імплементації законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» та «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»), які міг би розглянути Уряд».

У спілці наголошують: незважаючи на неодноразові заклики медичного загалу до спільного вирішення вказаних проблем, МОЗ не вжило жодних заходів для подолання «зрівнялівки» й відновлення міжпосадових, міжкваліфікаційних та міжгалузевих співвідношень в оплаті праці. «Низький рівень заробітної плати і соціальна незахищеність працівників галузі охорони здоров’я вже призвели до катастрофічного відтоку медичних кадрів. Шукають «кращої долі» у фармацевтичному бізнесі та за кордоном не лише випускники-медики — масово звільняються спеціалісти з лікарень. Наших фахівців радо приймають у Польщі, Чехії, Німеччині, Лівії, Кувейті, ОАЕ, Естонії, Білорусі, Росії та Болгарії, доказом чого є лібералізація цими країнами законодавства про підтвердження дипломів українських медичних вишів. Якщо не буде вжито термінових заходів щодо вирішення цього питання, у 2020 році запроваджувати реформу охорони здоров’я вже буде нікому», — переконані у Профспілці.

На основі озвучених аргументів Професійна спілка працівників охорони здоров’я України просить Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана вирішити фінансові проблеми працівників медичної галузі. «Досі діють обмеження щодо нарахування гарантованих обов’язкових виплат медичним працівникам, які запроваджені за ініціативи Міністерства фінансів України Постановою КМУ від 25.03.2014 р. №95 «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров’я» у зв’язку із кризовим станом у країні. Відповідно до преамбули вказаний акт мав би діяти до стабілізації економічної ситуації в Україні. Оскільки Уряд фіксує ріст економіки в державі, просимо скасувати зазначену Постанову. Також просимо доручити МОЗ пришвидшити роботу з відпрацювання проектів нормативно-правових актів щодо оплати праці медиків тих закладів охорони здоров’я, які будуть реорганізовані в казенні підприємства або комунальні некомерційні підприємства, та механізм визначення розміру заробітної плати медичного персоналу, виходячи з норми Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» щодо врахування під час встановлення тарифів та коригувальних коефіцієнтів бази для визначення компонента оплати праці медичних працівників у величині, котра є не меншою ніж 250% середньої заробітної плати в Україні за липень року, що передує року, у якому застосовуватимуся такі тарифи та коригувальні коефіцієнти».

За матеріалами офіційного веб-сайту Професійної спілки працівників охорони здоров’я України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я